Promocja na dziś – tablet Coby Kyros 7″ za 499 zł. Warto?

W serwisieiBOOD.com, jak co dzień, pojawiła się kolejna oferta. Tym razem dotyczy ona sprzętu elektronicznego, a konkretnie tabletu Coby Kyros, który można nabyć w promocyjnej cenie wynoszącej 499 zł. Jakkolwiek ciężko uwierzyć, że jest to obniżka z 899 zł, tak nie zmienia to faktu, że na Allegro urządzenie kosztuje średnio 50 zł więcej, a zatem mamy tu do czynienia z prawdziwą okazją. Tylko czy warto się nią zainteresować?
Tak, jednak tylko w przypadku, gdy poszukujecie niedrogiego tabletu i zdajecie sobie sprawę z faktu, że nie będzie to tak wszechstronne narzędzie do pracy z internetem, jak urządzenia liderów tego segmentu, czyli Apple’a, Samsunga i Motoroli.
Coby Kyros pracuje pod kontrolą Androida Gingerbread, aczkolwiek – co istotne – producent zapowiada aktualizację systemu do wersji Ice Cream Sandwich. Nad jego pracą czuwa procesor z zegarem 1 GHz i 512 MB RAM-u. Już na tym etapie widać więc, że praca z wymagającymi aplikacjami może nastręczać trudności. Kolejnym ograniczeniem jest 7-calowy ekran, choć z drugiej strony dla części osób może stanowić to wręcz zaletę. Jego rozdzielczość wynosi jednak tylko 480 x 800 pikseli. Jest to również panel wykonany w technologii LCD, a więc nie ma co liczyć na odwzorowanie kolorów rodem z iPada czy Asusa Transformera.

W kwestii osprzętu w grę wchodzi przednia kamerka o rozdzielczości VGA, slot na karty microSD, port HDMI, a także 4 GB pamięci wewnętrznej. Brakuje łączności 3G.
Więcej na temat specyfikacji dowiecie sięstąd. Wydaje mi się jednak, że ten opis zawiera błąd dotyczący wagi urządzenia. Nie wydaje mi się, by wynosiła ona aż 1180 gramów!

Źródło: iBOOD.com, wł.