Minecraft sprzedał się już w 176 milionach kopii

Nie od dziś wiadomo, że Minecraft jest niesamowicie popularną grą. Miliony zarówno dzieci, jak i dorosłych bawią się w niej do dziś. Ale czy zdawaliście sobie sprawę z tego, dokładnie jak wiele osób zdążyło już kupić tę produkcję? Microsoft właśnie przedstawił szczegółową liczbę.
W ramach obchodów 10 rocznicy debiutu Minecrafta Microsoft nie tylko zaprezentował nową grę osadzoną w rozszerzonej rzeczywistości – Minecraft Earth – ale również wspomniał, jak wiele kopii Minecrafta dotychczas sprzedano. Okazuję się, że od momentu jego premiery tytuł kupiono w liczbie 176 milionów egzemplarzy. To ogromny wynik. W zasadzie, Minecraft może być najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów.
Rzecz jasna, podana liczba dotyczy sprzedaży na wszystkich platformach. Przypomnijmy, że Minecraft dostępny jest zarówno na komputerach osobistych, jak i wielu konsolach – Xboxach 360 i Xboxach One, PlayStation 3, Play Station 4 oraz PlayStation Vita, Nintendo WiiU, Nintendo 3DS, a także Nintendo Switch. Poza tym Minecraft posiada wersję Pocket Edition na urządzenia mobilne.

To czy Minecraft jest najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów nie jest pewne, ponieważ nie wiadomo, ile w sumie sprzedano kopii Tetrisa. Szacuje się jedynie, że ten klasyk mógł rozejść się w liczbie od 170 milionów do 425 milionów egzemplarzy. Wyniki wspomnianych szacunków zależały od tego, kto je przeprowadzał, a także, które z wielu dostępnych wersji uznało się za prawdziwego Tetrisa.
Jedyną inną grą, która dotychczas oficjalnie przekroczyła wynik 100 milionów sprzedanych kopii, było GTA V. Ten tytuł sprzedano w 110 milionach egzemplarzy.

Źródło:Microsoft