Lenovo Gaming Stars – jak radzą sobie gwiazdy YouTube?

Lenovo Gaming Stars to pierwszy taki konkurs, w którym zarówno jury, jak i internauci głosują na swoich ulubionych YouTuberów. Zwycięzcy, oprócz tytułu i dyplomu otrzymają od Lenovo dwudniowe warsztaty z technik oświetlenia i sztuki operatorskiej. W 9-osobowym składzie jury zasiedli dziennikarze i specjaliści związani ze sceną gamingową m.in.: Grzegorz Marczak z antyweb.pl, Paweł Olszewski z polygamia.pl, Dawid Bojarski z cdation.pl, czy Marcin Trela z miastogier.pl.
W ciągu dwóch tygodni stronę Lenovo Gaming Stars odwiedziło już niemal 70 tysięcy użytkowników, z czego ok. 15% dokonało rejestracji i oddało blisko 17 tysięcy głosów. Aktualnie, w kategorii najlepszy YouTuber roku bezkonkurencyjnym liderem jest Remigiusz Maciaszek. Drugą i trzecią pozycję zajmują IsAmUxPompa oraz Gimper.
Wśród Pań, po okresie początkowej dominacji Mamiko, liderką pojedynku o tytuł najlepszej YouTuberki jest MagdalenaMariaMonika i dopiero za nią znalazła się wspomniana Mamiko. Na trzecim miejscu utrzymuje się Gold7G.
W kategorii najlepsze wideo prowadzi materiał izak LIVE’a, w którym komentuje pojedynek graczy w Counter Strike. Na drugim miejscu znalazł się gameplay gracza IsAxUxPompa z Walking Dead, a na trzecim ROJOV13 grający w Wiedźmina 3.

Kto rządził polskim YouTubem w 2015 r? – raport Lenovo i Sotrender
Obecny rozkład głosów w plebiscycie Lenovo w dużej mierze odzwierciedla strukturę popularności polskiej sceny gamingowej w serwisie YouTube, pokazaną we wspólnym raporcie Lenovo i Sotrender podsumowującym aktywność kanałów gamingowych w 2015 roku. W ramach przygotowań do Lenovo Gaming Stars przeanalizowano setki profili i wyłoniono najpopularniejsze kanały, najdynamiczniej rosnące, najaktywniejsze pod kątem ilości materiałów, czy ilości komentarzy użytkowników.reZigiusz – Król YouTube
Bezapelacyjnym królem polskiego YouTuba jest reZigiusz, który plasuje się na pierwszej pozycji w kategoriach: Największa ilość subskrypcji, Największa liczba odsłon, Najwięcej polubień pod publikowanymi materiałami i najlepszy gameplay. Opublikował 693 filmy, które osiągnęły w 2015 roku 355 314 955 odsłon, 7 784 136 polubień i 403 104 komentarzy. W grudniu 2015 roku reZigiusz posiadał 1 765 534 subskrybentów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ich liczba powiększyła się aż o 55% i niebawem dojdzie do 2 milionów stałych widzów.
Izak LIVE – Dynamiczny wzrost
Największą dynamikę wzrostu w 2015 roku pod kątem ilości subskrypcji odnotował izak LIVE, który zostawił swoich konkurentów daleko w tyle, notując przyrost o 697%. Tym samym wdarł się na 11 pozycję w zestawieniu najpopularniejszych YouTuberów. Na koniec roku izak LIVE posiadał już 796 741 subskrybentów. Dzisiaj ta liczba przekroczyła już 900 000
Gimper – Najpopularniejsze wideo
7 347 339 wyświetleń (obecnie 9 609 468) odnotował materiał wideo opublikowany przez Gimpera, przygotowany we współpracy z Remo i Mamiko. Mowa o teledysku Bombsite A, który znalazł się na wspólnej płycie wspomnianych YouTuberów.
Pełen raport Lenovo Gaming Report dostępny jest do bezpłatnego pobrania ze stronyLenovo Gaming Stars. Na stronie można też oddać swój głos na ulubionych gamerów i zawalczyć o atrakcyjne nagrody w konkursie. Dla głosujących internautów, którzy najbardziej kreatywnie uzasadnią swój wybór przewidziano notebooka ideapad Y700 oraz zestawy akcesoriów gamingowych.

Źródło: inf. prasowa