Intel kusi graczy grami dodawanymi do procesorów Core i7 Haswell

Intel w ramach najnowszej promocji obowiązującej do 16 lutego 2015 roku dodaje gry do niemal każdego zakupionego procesora Intel Core i7 z rodziny Haswell oraz do wszystkich urządzeń, które wykorzystują te właśnie procesory. Z promocji wyłączono co ciekawe popularnego Core i7 4970K.Intel Core i7 darmowe gryOferta dotyczy na razie jedynie kilkunastu sklepów w Ameryce Północnej i w Europie i w niedługim czasie pojawi się także w Polsce. W ramach zestawu Intel Bundle kupujący otrzymają zestaw 3 tytułów, które producent wycenił na około 125 dolarów. Są nimi:

  • Counter-Strike: Global Offensive (14,99 dolara)
  • Just Cause 3 (59,99 dolara)
  • World of Warships (tutaj Intel daje voucher na walutę w grze o wartości 50 dolarów)

I jak się podoba? Just Cause 3 zapowiada się nieźle, choć trudno powiedzieć, aby był to hicior na miarę Call of Duty: Black Ops 3, Fallouta 4, czy też Assassin’s Creed: Syndicate. W pozostałe dwa tytuły grają miliony graczy na całym świecie, ale trudno jest je nazwać casualowymi. Tak czy inaczej pozostaje się cieszyć, że dostajemy coś „gratis”.
Popularność procesorów Core i7 wśród graczy nie jest ogromna i widać, że Intel chciałby nieco ją zwiększyć. Najpopularniejszymi rozwiązaniami w komputerach dla graczy wciążsą procesory Core i5 oraz, nieco rzadziej, dwurdzeniowe Core i3.

Źródło: Intel