Xiaomi Mi Max 3 będzie gratką dla osób lubiących POTĘŻNE ekrany

Serię urządzeń Xiaomi Mi Max stworzono dla osób lubiących użytkować smartfony o większym niż „standardowy” rozmiarze ekranu. Xiaomi Mi Max 2 dysponował panelem o przekątnej 6.44-cala. Xiaomi Mi Max 3 zostanie wyposażony w jeszcze większy, bo aż 7-calowy ekran! Na szczeście, wielkość jego obudowy… nie wzrośnie.
Xiaomi Mi Max 3 ma zostać wyposażony w 7-calowy ekran o proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości 1080×2160 pikseli. To właśnie za sprawą tychże proporcji producentowi uda się zmieścić większy wyświetlacz w obudowie o niezmienionym względem Xiaomi Mi Max 2 rozmiarze. Zauważcie, że Xiaomi powiększyło niedawno ekrany w smartfonach z niedrogiej linii Redmi – siłą rzeczy „Max” powinien być jeszcze większy. Obecny trend na wykorzystywanie ekranów 18:9 umożliwia stosowanie jeszcze większych wyświetlaczy przy zachowaniu dotychczasowych rozmiarów bryły obudowy, więc…Xiaomi Mi Max 3Niewiele wiadomo o specyfikacji technicznej smartfona, jednakże sugeruje się, że będzie on wykorzystywał układ Snapdragon 660 oraz 6 GB pamięci RAM. Urządzenie miałoby być zasilane przez baterię o rozsądnej pojemności 5500 mAh i wykorzystywać technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0.Xiaomi Mi Max 3Premiera Xiaomi Mi Max 3 miałaby nastąpić w drugim kwartale przyszłego roku.
Xiaomi Mi Max 3 nie jest pierwszym urządzeniem umożliwiającym nawiązywanie połączeń telefonicznych, które wyposażono w tak duży ekran. Kilka lat temu w sprzedaży znaleźć można było ASUSa FonePada 7, który pomimo że reklamowany był jako tablet, posiadał wszystkie funkcje smartfona. Był on jednak urządzeniem dość nieporęcznym, a jakość rozmów pozostawiała wiele do życzenia. Przypominamy jego recenzję z 2013 roku:

ASUS FonePad 7 – recenzja