The Conduit: FPS z Wii pojawi się na urządzeniach z Tegrą

High Voltage Software to amerykański deweloper gier komputerowych znany z produkcji FPS-ów na platformy, na których nie spodziewalibyśmy się ich ujrzeć. Tym razem firma kontynuuje ten trend, przenosząc swoją, znaną z Wii strzelankę „The Conduit” na platformy mobilne. Gra ma nazywać się „The Conduit HD” i być dostępna na wszystkich urządzeniach napędzanych procesorem Tegra. Gra ma być ograniczona do trybu dla pojedynczego gracza i pojawić się w Google Play Store przed 14 marca.
Jak podajestrona gry na Tegrazone, pierwsze dwie misje będą bezpłatne, jednak kolejne sześć poziomów trzeba będzie zakupić. Jedna paczka trzech misji kosztować będzie 2,99 dolara, a bundle zawierający wszystkie sześć poziomów 4,99 dolara.
Ten projekt jest niezwykle istotny dla przemysłu gier mobilnych, gdyż dowodzi on nie tylko, że możemy dostarczyć na urządzenia mobilne gry o jakości konsolowej, ale nawet lepszej. Od grafiki po gameplay, The Conduit HD dostarcza rozrywki o jakości dostępnej wcześniej jedynie na konsolach” – powiedział Eric Nofsinger, jeden z szefów High Voltage Software.The Conduit HD na platformy mobilneUrządzenia z ekranami dotykowymi mogą wydać się dziwnym wyborem platformy do przeróbki tytułu konsolowego. Jednakże firma odpowiedzialna za rozwój gry jest niezwykle zadowolona z tego co udało się osiągnąć w nowym środowisku. Jak mówi jeden z producentów, Kevin Sheller: „Intuicyjne i dostosowane do użytkownika sterowanie zawsze było znakiem firmowym Conduita. Nie inaczej jest teraz, Conduit HD adaptuje i poprawia tę metodologię dla ekranów dotykowych. To znacznie bardziej przystępna forma grania w FPSy”. Jeżeli jednak nie przypadnie nam do gustu granie na dotykowym ekranie, to zawsze możemy użyć wspieranego przez grę bezprzewodowego zestawu do sterowania firmy GameStop.
Jeżeli chodzi o samą grę to jej akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, oczywiście w Ameryce. Waszyngton jest nękany różnymi, powtarzającymi się incydentami dziwnej natury. Jak szybko się okazuje, stolica północnoamerykańskiego mocarstwa jest atakowana przez obcą rasę, znaną jako „Drudge”. Oczywiście to nam przypadnie zaszczyt uratowania świata. Do eksterminacji obcych użyjemy aż 18 różnych rodzajów broni. Jednak prócz umiejętności celnego strzelania wykazać się będziemy musieli również inteligencją, rozwiązując sporą ilość zagadek logicznych.
Trzeba przyznać, że ani fabuła, ani pomysł na grę nie są zbyt oryginalne. Jednakże już sama idea sterowania FPSem na smartfonach, a także grafika, która według zapewnień producenta ma być „najlepszą jaką widzieliście na smartfonach bądź tabletach” są warte przetestowania chociażby darmowej części gry.

Źródło: eurogamer, tegrazone