Smartfon LeTV pozbawiony ramek jest piękny!

Inżynierowie LG już wcześniej dowiedli, że można stworzyć smartfona w dość niewielkiej obudowie, który przekątną ekranu zawstydzał będzie większe konstrukcje. LG G2 wychwalany był między innymi za doskonały, duży ekran, który otaczały ramki o minimalnej grubości. O krok dalej poszli twórcy smartfona LeTV, tworząc urządzenie pozbawione ramek.
LeTV wygląda bardzo szykownie, a uroku dodaje mu między innymi brak obwódek otaczających 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p. Smartfon może pochwalić się najnowszym, ośmiordzeniowym procesorem Snapdragon 810 o taktowaniu 2,2 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB przestrzeni na dane oraz kamerkami o rozdzielczości 13-megapikseli i 5-megapikseli. Nie zapominajmy także o obecności dwóch gniazd na karty SIM. LeTV jako pierwszy smartfon z Androidem posiada złącze USB Type C, które widzieliśmy między innymi w nowozaprezentowanym Macbooku.LeTVNie dajcie się do końca zwieść urokowi bezramkowych konstrukcji, bowiem rozwiązanie takie niesie ze sobą także wady. Pierwszą z nich jest zwiększona podatność na uszkodzenia. Wystarczy, aby urządzenie wylądowało na ziemi, uderzając weń jedną z krawędzi. Możecie być niemalże pewni, że skończy się to pęknięciem na ekranie. Druga sprawa związana jest z walorami użytkowymi tego typu smartfonów. Gdy telefon trzymany jest w jednej ręce, jego użytkowaniu towarzyszyć mogą niezamierzone tapnięcia w obie krawędzie ekranu.
Co ciekawe, smartfon LeTV ma być „produktem dla mas”, sprzedawanym początkowo jedynie na rynku chińskim. Możemy spodziewać się w związku z tym wyjątkowo atrakcyjnej ceny. Od dłuższego czasu zakup elektroniki na rynku azjatyckim i sprowadzenie jej do Polski nie stanowi większego problemu, więc…
Źródło: GizmoChina