NHK pracuje nad Hybridcast. Poznaj telewizję jutra

Rynek telewizorów rozwija się całkiem prężnie. Ekrany 3D są coraz tańsze, dzięki czemu więcej osób może sobie na nie pozwolić. Trzeba przyznać, że choć telewizory prezentują coraz to nowsze i ciekawsze funkcje to jednak większość z nich nie robi na nas ogromnego wrażenia. Ta sytuacja być może wkrótce się zmieni. NHK pracuje bowiem nad systemem Hybridcast – interaktywną platformą telewizji, która ma szansę zaoferować nam nieznane dotychczas doznania.
Jakie możliwość będzie dawał Hybridcast? Całkiem spore – oglądając w telewizji teleturniej będziemy mogli brać w nim udział siedząc wygodnie na kanapie i klikając odpowiedzi na tablecie, a te z kolei pojawią na ekranie telewizora. Jeśli to zbyt mało, by was przekonać, to wyobraźcie sobie oglądanie meczu piłki nożnej z możliwością bieżącego śledzenia statystyk: ogólnych, wybranego piłkarza, czy też całego zespołu, które mogą pojawić się na ekranie wedle uznania oglądającego.
Aby móc skorzystać z systemu potrzebny będzie tablet i telewizor ze specjalny modułem. Informacje pobierane będą za pomocą Internetu i przekazywane w czasie rzeczywistym przez tablet przy wykorzystaniu HTML5 do telewizora zapewniając pełną interaktywność.
NHK ma nadzieję, że do projektu przyłączą się takie firmy jak: Sony, Toshiba, Panasonic, czy w Sharp. Całość ma być gotowa do sprzedaży w 2013 roku. Możemy śmiało powiedzieć, że jest to projekt, który w dużym stopniu ma szansę zredefiniować pojęcie interaktywnej telewizji.

Źródło: engadget, ubergizmo