Latająca maszyna z 54 silników dronów i krzesła ogrodowego

W serwisie YouTube, na kanale użytkownika o nicku gasturbine101, pojawiło się wideo prezentujące w działaniu nietypową machinę latającą, skontruowaną w oparciu o 45-centymetrowe śmigła pochodzące z dronów. Urządzenie o lekkiej konstrukcji na razie jest w stanie jedynie płynnie unosić się (na maksymalną wysokość 4,5 metra) i opadać, więc trudno jest tu mówić o lataniu jako takim. Sam pilot przyznaje, że aby maszyna mogła poruszać się na boki potrzebny będzie dodatkowy rotor, który to umożliwi.

Koszt budowy machiny opiewa na 6000 funtów, co przy obecnym, wysokim kursie funta, stanowi równowartość około 35000 złotych. Zasilanie elektryczne o mocy 22 KW pozwala na około 10 minut “lotu”, co jest dość dobrym wynikiem, jeśli weźmiemy pod uwagę, że konstrukcja waży 148 kilogramów, bez pilota.
Konstruktor przyznaje, że jego celem nigdy nie było stworzenie czegoś, co umożliwi latanie pomiędzy dwoma punktami, ani też nawet na wznoszenie się na wysokość wyższą niż czubek jego głowy. Machinę latającą stworzył wyłącznie z czystej ciekawości i dla zabawy.

Źródło: YouTube