Gry już wkrótce na Netfliksie! Na start Minecraft i Stranger Things

Gry na Netfliksie, już wkrótce! Nie wiem czy wiecie, ale w 2017 roku na platformie Netflix pojawiły się pierwsze dwa interaktywne filmy – Puss In Book: Trapped in An Epic Tale i Buddy Thunderstruck. Ich unikalną cechą jest to, że to widz ma wpływ na wybory dokonywane przez bohaterów i ma moc zmieniania tego, jak wygląda opowieść. Jak się okazuje, było to zaledwie preludium do dalszych planów giganta VOD, których założeniem jest wprowadzenie gier na najpopularniejszą na świecie platformę strumieniującą filmy i seriale na żądanie!
Netflix podpisał właśnie umowę ze studiem Telltale Games. Tak, tym studiem, które znamy z tworzenia charakterystycznych gier fabularnych point-and-click z licznymi wyborami moralnymi. Wśród nich warto wymienić choćby The Walking Dead, Batmana i świetnego The Wolf Among Us. Mamy już także tytuł pierwszej gry, która pojawi się na Netfliksie. Będzie to fabularna odmiana Minecrafta, czyli przygodówka Minecraft: Story Mode. Złożona z 5 epizodów produkcja pojawi się na platformie jeszcze w tym roku.

Jak będziemy grać w Minecrafta na Netflixie? Do szczęścia w zupełności wystarczy pilot wyposażony w przyciski kierunkowe i przycisk „Select”, pozwalający zatwierdzać wybrane akcje i opcje dialogowe. Taki styl kontrolowania gry oznacza, że produkcja mogłaby zagościć także na innych platformach VOD, choć wydaje się, że Netflix będzie chciał mieć na nią wyłączność.
Gry strumieniowane na Netfliksie będą miały oczywiście ograniczenia, a partnerstwo z Telltale Games podpisano nieprzypadkowo. Produkcje tego studia są bardzo charakterystyczne i mocno przypominają interaktywne filmy, pomimo iż oczywiście pozwalają one bohaterowi na poruszanie się w obrębie niewielkich lokacji. Wydaje się, że ze względu na ograniczenia platformy Netflix gra będzie musiała zostać dostosowana w taki sposób, aby składały się na nią wyłącznie cutscenki filmowe.
W dalszej kolejności Telltale Games stworzy na Netfliksa grę bazującą na uniwersum Stranger Things. Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać!