Czy ekstradycja hackera Gary’ego McKinney’a zostanie odroczona?

Gary McKinnon w 2001 i 2002 roku dokonał włamania, które zadziwiło cały świat. Dostał się on, bowiem do sieci komputerowej NASA, Armii USA, Departamentu Obrony, a nawet do komputera Pentagonu! Wszystko to zrobił,  aby udowodnić fakt, że rząd Stanów Zjednoczonych ukrywa informacje na temat istnienia UFO.
Od momentu złapania McKinnona w Wielkiej Brytanii, ciągle trwa proces jego ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, gdzie czeka go kara ok. 60 lat więzienia.  Niedawno minister Theresa May, odrzuciła prośbę matki hackera o odroczenie ekstradycji.  Ostateczna decyzja ma zostać wydana w terminie do 16 października bieżącego roku.
Ken Todner, prawnik McKinneya już zapowiedział, że jeżeli decyzja nie będzie przychylna jego klientowi, to pozostaje jeszcze rozpoznanie Sądu Najwyższego, które zapowiedziane zostało na 28-29 listopada.
Walka o to, aby McKinnon nie został wysłany do USA jest o tyle istotna, że u mężczyzny rozpoznano zespół Aspergera, czyli rodzaj autyzmu. Bliscy Gary’ego obawiają się, że po ekstradycji odbierze on sobie życie.

Źródło: BBC Technology News