Anonymous zaatakowali Ministerstwo Gospodarki!

Informację o włamaniu Anonymous publikują już praktycznie wszystkie liczące się w Polsce serwisy. Jak wynika z udostępnionych informacji, hakerzy dokonali ataku na Ministerstwo Gospodarki i wykradli należące do niego dane. Około 400 MB z nich udostępniono już w Sieci – plik zawiera m.in skany paszportów obcokrajowców, screenshoty przejętych skrzynek pocztowych i obrazy rządowych dokumentów.

Anonimowi zapowiadają także, że omawiany w tekście atak to dopiero początek większej akcji. Aktualnie sprawę bada ABW, a oficjalny komunikat pojawił się właśnie na stronie Ministerstwa Gospodarki. W oświadczeniu resortu czytamy:

„Ministerstwo Gospodarki informuje, że w związku z pojawiającymi się informacjami o możliwym upublicznieniu części informacji pochodzących z Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji, podjęte zostały działania zabezpieczające. MG sprawdza i analizuje zakres i wiarygodność upublicznionych materiałów. Jednocześnie informujemy, że system informatyczny MG działa bez zakłóceń”.

Na temat ataku wypowiedział się także Maciej Ziarek, ekspert ds. bezpieczeństwa w firmie Kaspersky. „Na razie wiadomo, że są to skany paszportów, zrzuty z ekranów różnych skrzynek pocztowych. Natomiast jakie dokładnie dokumenty zostały wykradzione, to możemy dowiedzieć się, kiedy anonimowi zaczną publikować kolejne informacje w sieci” – stwierdził. Jak na razie pozostaje więc czekać na dalszy rozwój sprawy.

Źródło: tvn24,