Xbox One z nowym sposobem na schłodzenie

Relatywnie duże zapotrzebowanie urządzenia na energię niemal zawsze skutkuje wysokimi temperaturami pracy, które w jakiś sposób trzeba skutecznie zredukować. Inżynierowie odpowiedzialni za konsolę Xbox One uspokajają, że przegrzewanie się nie będzie domeną tej konsoli.
Leo del Castillo w wywiadzie dla Gizmodo powiedział: „W chwili projektowania Xboxa 360 mieliśmy dość małe możliwości związane z odprowadzaniem ciepła z kluczowych podzespołów. Nie mogliśmy też w żaden sposób zredukować emisji ciepła. Xbox One będzie w stanie zmniejszać pobór mocy w chwili, kiedy czujniki wykryją zbyt wysoką temperaturę. Będzie on na tyle niewielki, że konsola teoretycznie nie będzie potrzebowała żadnego obiegu powietrza wewnątrz swojej obudowy.”
Zapewnienie wygląda oczywiście pięknie, ale w jaki sposób obniżenie poboru energii przez konsolę przełoży się na jej wydajność? Wiemy doskonale, że procesory wewnątrz komputerów osobistych obniżają swoją częstotliwość pracy i napięcie, ale także efektywność swojej pracy.

Źródło: polygon