Logitech G PRO – klawiatura mechaniczna zaprojektowana dla graczy

Dzięki zastosowaniu mechanicznych przełączników Romer-G klawiatura Logitech G PRO zapewniać ma o 25% szybszy czas reakcji niż standardowe mechaniczne przełączniki. Dodatkowo Logitech G PRO oferuje podświetlenie RGB, pamięć wewnętrzną, a także możliwość odpięcia kabla zasilającego, co ułatwia transport urządzenia.Logitech G PROAutorskie przełączniki mechaniczne Romer-G zostały zaprojektowane z myślą o wydajności. Oferują ponoć wysoką czułość i wytrzymałość, co czyni klawiaturę precyzyjną i szybką. Przełączniki Romer-G aktywują się po 1,5 mm, co oznacza, że rejestrują wciśnięcie do 25 % szybciej niż standardowe przełączniki mechaniczne.
Klawiatura G PRO nie posiada klawiatury numerycznej – można ją łatwo spakować i zabrać ze sobą na turniej oraz zyskać dodatkową przestrzeń na biurku do korzystania z myszki. Ponadto tył urządzenia został wzmocniony stalową płytą, dzięki czemu klawiatura jest stabilna i nie przesuwa się w czasie gry.Logitech G PRO

„Profesjonalni gracze są bardzo wymagający, dlatego ich zdanie jest dla nas bardzo ważne”, powiedział Ujesh Desai, wiceprezydent i general manager w Logitech Gaming. „Prototyp G PRO trafił w ręce e-sportowców, których poprosiliśmy o przetestowanie jego możliwości. W rezultacie powstała klawiatura oferująca ultraszybkie przełączniki oraz wytrzymałą konstrukcję. Dodatkowo brak klawiatury numerycznej pozwala użytkownikom na komfortowe przenoszenie urządzenia. Jeśli grasz, aby wygrać, to ta klawiatura jest dla Ciebie” – dodał Ujesh Desai.

Odłączany kabel ze złączem micro-USB zabezpiecza klawiaturę przed uszkodzeniem podczas przenoszenia w torbie lub przewożenia jej między turniejami. Kabel został wyposażony w dwa dodatkowe ramiona, co pozwala na łatwe i stabilne podłączenie do klawiatury.Logitech G PROZa pomocą oprogramowania Logitech Gaming Software (LGS) użytkownik może dostosować podświetlenie każdego klawisza z osobna, korzystając z palety 16,8 milionów kolorów. Dodatkowo wybraną konfigurację podświetlenia można zapisać w wewnętrznej pamięci klawiatury, tak aby można było z niej łatwo skorzystać w trakcie rozgrywek.

„Logitech G PRO to świetna klawiatura. Niewielka, wytrzymała konstrukcja, bez klawiatury numerycznej pozwala mi zaoszczędzić miejsce na biurku”, powiedział zawodnik Cloud9 Jake „Stewie2K” Yip. „Przełączniki Romer-G są wytrzymałe, ciche i bardzo wygodne, nawet podczas pisania” – dodał Jake „Stewie2K” Yip.

Logitech G Pro Mechanical Gaming Keyboard będzie dostępna w sprzedaży na początku marca 2017 roku w sugerowanej cenie detalicznej 659 zł.
 
 

Źródło: Logitech