Gigantyczne problemy z pecetowym Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight to jedna z bardziej oczekiwanych produkcji, szczególnie przez fanów komiksów, która jednak może się wydawcy odbić poważną czkawką. Użytkownicy PlayStation 4 musieli już pierwszego dnia pobierać potężną aktualizację o wadze 3,5 GB, tymczasem posiadacze pecetów narzekają na ogrom problemów.
Strona Reddit, jak również forum platformy Steam zostały wręcz zasypane skargami, które zasadniczo można podzielić na dwie kategorie: problemy z plikami gry oraz kłopoty z jej płynnością.Pierwszy problem dotyczy osób, które pobrały grę przed jej rynkową premierą, a którym po odblokowaniu plików tytuł zawiesza się i wychodzi do pulpitu. Logicznym krokiem jest sprawdzenie spójności plików, co sprowadza się w zasadzie do ponownego pobrania całej gry, lub przynajmniej większej jej części.
Problemy z wydajnością najbardziej dotknęły właścicieli sprzętu AMD, którzy twierdzą, że płynność animacji spada im do zaledwie 5 klatek na sekundę. Kłopoty występują podczas szybowania postaci nad miastem oraz wzywaniem i jazdą Batmobilem. Wówczas płynność animacji spada 10 klatek na sekundę uniemożliwiając zabawę. Co gorsza posiadany sprzęt wydaje się nie mieć tu większego znaczenia, gdyż podobnych kłopotów doświadczają także użytkownicy mocnych kart Nvidii, czyli modeli GTX 970, GTX 980, a nawet Titan X. Inni gracze zgłaszają również blokadę klatek animacji na poziomie 30 fps’ów, która pojawia się po restarcie gry.Doraźną metodą rozwiązania problemu, jest edytowanie pliku BMSystemSettings.ini, wyszukanie komendy maxfps i zmiana z 30 na 60 lub 0. Nie pomoże to jednak ze wszystkimi kłopotami, więc nabywcy gry muszą poczekać aż twórcy przygotują im aktualizację.