Robot Boston Dynamics i pies nie są dobranymi przyjaciółmi

Andy Rubin, jeden z byłych pracowników Google (współtwórca Androida), który ma za sobą pracę nad robotami firmy z Mountain View zyskał okazję, by móc pobawić się jednym ze sławnych robotów firmy Boston Dynamics – Spot. Jednocześnie z tej samej okazji skorzystał jego pies Fido, który także zapragnął zapoznać się ze swoim większym, mechanicznym odpowiednikiem. Jak skończyło się to spotkanie? Cóż, niezbyt dobrze.
Jak się okazuje, niestety pies pana Rubina nie był w stanie nawiązać wspólnego języka z robotem Spot. Pomimo tego, że maszyna Boston Dynamics bardzo przypomina swoją budową mniejszego psa, to najwidoczniej mały towarzysz współtwórcy systemu Android nie był w stanie zauważyć tych podobieństw. Pierwsze spotkanie pieska Fido z robotem Spot możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Niektórzy z Was mogli zauważyć, że to nie pierwszy raz, kiedy wspominamy o robocie Spot. Maszyna ta bowiem całkiem niedawnozostała porzucona przez amerykańską armię, która testowała ją przez wiele miesięcy. Niestety fakt, że Spot jest urządzeniem zdalnie sterowanym, a nie autonomicznym, sprawił, że  był on praktycznie bezużyteczny jako wsparcie dla żołnierzy. Pomimo to nadal może on poszczyć się bardzo dobra mobilnością i sprawnością fizyczną, co możecie zobaczyć na kolejnym filmie opublikowanym przez Andy’ego Rubina.

Źródło:SlashGear