Domowy miecz świetlny, który może przecinać przedmioty, ale też oślepić

Miecz świetlny zbudowany przy youtubera Styropyro może nie tylko oślepić. Używając go, trzeba naprawdę uważać, by nie zrobić sobie krzywdy. Tak jak widać na poniższym filmie, wykorzystując go możemy przecinać kable, taśmę i niszczyć inne domowe obiekty. Co było jego inspiracją? Wygląda na to, że tym razem nie same Gwiezdne Wojny, a twór innego użytkownika serwisu YouTube, który zbudował płonący miecz świetlny.
Do budowy miecza świetlnego Styropyro wykorzystał niebieski laser japońskiej firmy Nichia oparty na azotku galu. Twórca nie wspomniał, jaka była oryginalna moc wiązki światła. Zamiast tego, za pośrednictwem swojego filmiku poinformował, że zwiększył ją do 7 watów dzięki parze równoległych przekształtników Buck. Promień jest skupiany przez antyrefleksyjne szklane soczewki, a całe urządzenie jest zasilane przez dwie baterie typu 18650.

Niestety, długość lasera nie jest ograniczona tak jak w przypadku prawdziwych mieczy świetlnych, ale być może w końcu pojawi się technologia, która pozwoli na osiągnięcie takiego efektu. Jeżeli 7 watów wcale Was nie zachwyca, że Styropyro planuje budowę 40-watowej laserowej bazooki. Ta nie będzie taka lekka jak miecz świetlny, ale z pewnością zapewni ciekawe widowisko.
Styropyro nie od dziś zajmuje się budową laserowych urządzeń, a ostatnio stworzony miecz świetlny nie był jego pierwszym. Na jego kanale znajdziecie wiele innych podobnych filmików. W lipcu opublikował filmik, na którym mogliśmy zobaczyć 40-watowy laserowy shotgun.

Źródło: YouTube