Apple być może zakończy produkcję iPhone’a X już latem tego roku

Przed premierą iPhone’a X wiele osób z niecierpliwością wyczekiwało tego smartfona, zwłaszcza że miał on oferować nieco inny design od swoich poprzedników, wyświetlacz OLED, a także nową formę zabezpieczenia – Face ID. Wygląda jednak na to, że urządzenie nie odniosło tak dużego sukcesu, jakiego wszyscy się spodziewali.
Sprzedaż iPhone’a X okazała się w zasadzie tak słaba, że zdaniem analityka KGI Securities – Ming-Chi Kuo, Apple może zakończyć jego produkcję już latem tego roku i skupić się na nowej generacji iPhone’ów. Kuo wierzy w to, że w pierwszym kwartale 2018 roku Apple sprzeda tylko 18 milionów iPhone’ów X, a w kolejnym 13 milionów, co jest porażką dla firmy. Najważniejsze jest jednak to, że smartfon nie podbił Chin.iPhoneXKuo uważa, że firma nie zachowa iPhone’a X nawet jako tańszą alternatywę dla przyszłych smartfonów. Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że zwykle gdy Apple zapowiada nowego iPhone’a po prostu obniża cenę modelu z zeszłego roku, nadal pozwalając na zakup starszego urządzenia. Tym razem jednak smartfon może całkowicie zniknąć z rynku.
Niewątpliwie, będzie to uzależnione od popytu na iPhone’a X. Jeśli ten będzie mniejszy niż oczekiwano, Apple może postąpić zgodnie z przewidywaniami Kuo. Oczywiście, wszystkie te informacje nie są oficjalne, ale warto zaznaczyć, że Kuo nie po raz pierwszy dokonał prawidłowej prognozy względem Apple.

Źródło:AppleInsider