Zobaczcie pierwszy gameplay z remake’u System Shocka

System Shock powraca, i to w wielkim stylu. Night Dive Studios właśnie udostępniło nagranie rozgrywki z wersji pre-alfa remake’u tej cyberpunkowej przygodowej gry akcji z 1994 roku. Tytuł zapowiada się coraz ciekawiej.
Oryginalny System Shock został opracowany przez studio Looking Glass, a za jego produkcję odpowiadał projektant oraz spec od gier komputerowych – Warren Spector. Tytuł jest pierwszoosobowym shooterem, którego akcja rozgrywa się na pokładzie statku kosmicznego, gdzieś w przyszłości. Poza tym, znajdziemy w nim elementy RPG oraz przygodówki.
Gra była jedną z pierwszych cyberpunkowych strzelanek, która wprowadzała złowrogą sztuczną inteligencję oraz mechaniki włamywania. Tytuł z pewnością wywarł ogromny wpływ na powstanie takich produkcji jak Deus Ex czy BioShock, i wiele innych, które tworzone są także dzisiaj.

Chociaż mogłoby się wydawać, że remake został zrealizowany w stosunkowo niskiej rozdzielczości, warto pamiętać, że projekt nadal jest w fazie pre-alfy. Studio oparło nowego System Shocka na silniku Unity, a opublikowane wideo pokazuje nowy interfejs użytkownika oraz grafikę tytułu. Mimo wprowadzania pewnych zmian studio chce, by oferował graczom te same doświadczenia co oryginał.
Niedawno, studio Night Dive uzyskało prawa do całej Serii System Shock, a teraz, poza remake’iem pierwszej części, będzie tworzył trzecią odsłonę cyklu. Ostatnio dowiedzieliśmy się również, że do zespołu dołączył Warren Spector, który będzie pracował właśnie nad System Shockiem 3.
Remake System Shocka pojawi się na rynku w przyszłym roku. Docelowe platformy to PC oraz Xbox One.

Źródło: YouTube