Pozwalasz dziecku bawić się grami dla dorosłych? Będziesz miał problemy

Zazwyczaj rodzice nie zwracają uwagi na ograniczenia wiekowe poszczególnych gier, dając swym kilkunastoletnim dzieciom nawet te przeznaczone dla pełnoletnich. Kilka brytyjskich szkół postanowiło zaradzić temu problemowi i wyszło z dość kontrowersyjną propozycją, która sugeruje zgłaszanie takich rodziców odpowiednim służbom.
Kilka szkół w Cheshire, mieście leżącym w północno-zachodniej części Anglii, wysłało do rodziców uczących się tam dzieci bardzo interesujący list. Ostrzega w nich rodziców, że jeśli okaże się, że ich dzieci bawią się grami, które nie są przeznaczone dla ich grupy wiekowej, zostanie powiadomiona policja oraz opieka społeczna.
Zdaniem władz szkoły bawienie się takimi produkcjami może prowadzić u dzieci do zbyt wczesnego zainteresowania seksem, oraz narażać ich na seksualne wykorzystywanie oraz ekstremalną przemoc. Nie da się zaprzeczyć, że pomysł jest bardzo kontrowersyjny i na pewno wielu rodziców będzie przeciwnych takim działaniom. Z drugiej jednak strony spora ich grupa ze względu na pracę nie jest w stanie poświęcać swym dzieciom zbyt wiele czasu i należycie kontrolować tego co robią. Tymczasem młody umysł jest bardzo podatny na sugestie i wielokrotnie zdarzało się, że dzieci chciały sprawdzić, czy działania wykonywane w grze wideo, da się przenieść również do realnego świata.