Smartfony Xiaomi nareszcie mogą stać się wodoodporne

O smartfonach Xiaomi można powiedzieć naprawdę wiele dobrych rzeczy. Stosunek jakości i możliwości do ceny w ich przypadku jest niemal zawsze doskonały. Nie są to jednak smartfony idealne. Jednym z ich największych braków jest według wielu brak jakiejkolwiek wodoodporności. Chińskie źródła donoszą, że wkrótce może się to zmienić.
Założyciel Xiaomi, Lei Jun, który rozważa wprowadzenie takiego usprawnienia, poinformował, że koszt uczynienia smartfona wodoodpornym jest relatywnie niewielki i wiąże się z dodatkowym wydatkiem ze strony producenta na poziomie ok. 22 juanów (13 złotych). Jeśli każdy smartfon tej marki miałby być wodoodporny, jego cena wzrosłaby więc średnio o około 2-3%, co wydaje się być niewielką kwotą jak za tak przydatną cechę.
Pośród innych plotek związanych z kolejnymi zmianami w smartfonach Xiaomi, wymienia się plan zaimplementowania podwójnej kamery, na wzór tej z Huawei P9, a także produkcję pierwszego smartfona z zakrzywionym ekranem. Chińskie źródła coraz częściej wspominają także o autorskich układach firmy Xiaomi, które miałyby pozwolić na kolejne oszczędności ze strony producenta, a co za tym idzie… dalsze obniżki cen elektroniki od Xiaomi.
Bylibyście gotowi dopłacić kilkadziesiąt złotych za to, aby Wasz smartfon stał się wodoodporny? A może ta cecha urządzenia nie jest w ogóle dla Was istotna?

Źródło:GizChina