Nowy Transportoid – bezpłatna aplikacja z rozkładem jazdy

Aplikacja Transportoid istnieje od 2010 roku. Od tego czasu zdobył dużą popularność i rzeszę wiernych użytkowników. Podstawową funkcją programu jest ułatwienie poruszania się transportem publicznym, a największą zaletą możliwość zoptymalizowania planu podróży, łatwa obsługa oraz dostęp do niezbędnych informacji zgromadzonych w jednym miejscu.
Aplikacja opiera się na aktualnych rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Użytkownicy programu mogą szybciej i łatwiej dojechać do wyznaczonego celu nie tylko w Warszawie, czy innych największych aglomeracjach, lecz również 60 ośrodkach miejskich na terenie całej Polski. Transportoid umożliwia przeglądanie tras przejazdu poszczególnych linii, sprawdzenie umiejscowienia przystanków oraz objazdów, a także wyznaczanie tras przejazdu.
Opcja personalizacji oprogramowania daje odbiorcom możliwość ustawienia indywidualnych preferencji, w tym  ulubionych przystanków lub linii i najczęściej wybieranych połączeń. Dodatkową zaletą aplikacji jest to, że działa w trybie offline, czyli po ściągnięciu wszystkich rozkładów jazdy ma się do nich stały dostęp bez konieczności łączenia się z internetem.transportoidMając zainstalowanego Transportoida użytkownik może w wielu miastach łatwo kupić bilet komunikacji miejskiej. Do tego celu wykorzysta swój telefon a płatności dokona za pomocą systemu mPay. W ten sposób nie straci czasu na poszukiwanie kiosku, czy stanie w kolejce do biletomatu.
Zaktualizowany Transportoid posiada funkcję automatycznego przypomnienia o dacie końca ważności biletu okresowego, co pomoże uniknąć nieprzyjemności związanych z jazdą „na gapę” i płacenia mandatów. Aplikacja posiada również opcjonalną możliwość sortowania listy przystanków wg. odległości od aktualnej lokalizacji użytkownika, a także funkcję interaktywnej mapy. To udogodnienie pozwala na bieżące śledzenie trasy przejazdu, dzięki czemu użytkownik nie musi tracić czasu na poszukiwanie swojej lokalizacji i nigdy nie ominie przystanku, na którym chce wysiąść.
Wszystkie zmiany związane z aktualizacją rozkładów jazdy są wprowadzane na bieżąco, a jednocześnie zajmują niezwykle mało miejsca i nie spowalniają działania telefonu.
Transportoid dostępny jest na trzy najpopularniejsze systemy operacyjne: Android, Windows Phone i iOS.
Aplikację można pobrać bezpłatnie na wszystkie najpopularniejsze systemy mobilne:

Dodatkowe informacje o aplikacji znajdują się na oficjalnej stronie aplikacji.

Źródło: inf. prasowa