Nowe zegarki od Sony – SmartWatch 3 i SmartBand Talk

Sony jako jedne z pierwszych pokazało światu urządzenia elektroniczne, które możemy założyć na rękę. Dzięki temu to do Sony należy prawo do stosowania nazwy „SmartWatch”, która szybko stała się nazwą segmentu rynku elektronicznego.

Tym razem Japończycy zaprezentowali trzecią generację urządzenia. Zacznijmy od wyglądu. Dla wielu gumowy pasek przytrzymujący całe urządzenie może być po prostu brzydki, dla innych może być rozwiązaniem w sam raz. Jego atutem na pewno jest fakt, że nie jest on podzielony na żadne segmenty, a jest jedną częścią i można go łatwo wymienić na inną wersję kolorystyczną.Sam zegarek jest wyposażony w ekran o przekątnej 1,6 cali wyświetlający obraz o rozdzielczości 320 na 320 pikseli.  Napędza go czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz razem z 512 MB pamięci RAM. Posiada także 4 GB pamięci flash, moduł NFC, GPS i Bluetooth. Sprzętowo jest więc bardzo zbliżony o nowego ASUSa ZenWatch, o którym takżepisaliśmy. Tak samo jak telefony i tablet zaprezentowane przez Sony, SmartWatch 3 jest odporny na wodę i kurz zgodnie ze standardem IP68.

SmartWatch 3 działa pod kontrolą najnowszej wersji Android Wear i będzie oferował możliwość przeprowadzania rozmów głosowych, jednak tylko wtedy, kiedy będzie podłączony do telefonu. Jego cena ma wynosić około 230 euro, co w porównaniu do innych urządzeń typu „wearable” jest trochę zawyżoną ceną.

Oprócz SamrtWatch’a 3 Sony zaprezentowało także drugą generację tańszego zegarka – SmartBand. Najnowszy model nosi nazwę Smartband Talk i tak jak SmartWatch 3 umożliwia wykonywanie połączeń. Niestety jego poprzednik niezbyt dobrze się sprzedawał i dlatego Sony liczy na poprawę tej sytuacji wieloma usprawnieniami. Sercem urządzenia jest procesor ARM Cortex-M4. Urządzenie posiada bardzo ciekawe rozwiązanie jakim jest ekran typu e-ink. Czarno-biały wyświetlacz o przekątnej 1,4 cali wyświetla obraz w rozdzielczości 296 na 128 pikseli. Zastosowanie takiego ekranu znacznie zwiększy czas pracy na baterii. Sony twierdzi, ze akumulator o pojemności 70 mA wystarczy na 3 dni działania urządzenia.Urządzenie połączy się z telefonem posiadającym tylko system Android 4.4 i moduł NFC lub Bluetooth. Smartwatch jest także odporny na kurz i wodę zgodnie z certyfikatem IP68. Jego cena będzie wynosić około 160 euro, a więc znacząco mniej o swojego bardziej rozbudowanego brata.

Źródło: Sony