Jaki telewizor na Mistrzostwa Świata w Katarze?

Piłkarskie Mistrzostwa Świata w Katarze startują już za kilka dni. Dla wielu z nas to doskonały moment by zdecydować się na zakup nowego telewizora, który pomoże nam w maksymalnym stopniu poczuć piłkarskie emocje. Czym kierować się przeglądając oferty producentów? Czy do telewizora warto dokupić soundbar? Doradzamy!

Telewizor na mundial?

Czym powinniśmy kierować się wybierając telewizor pod kątem oglądania widowisk piłkarskich? Przede wszystkim warto decydować się na zakup urządzeń o stosunkowo dużej przekątnej ekranu (choć ta powinna być też dopasowana do rozmiarów naszego salonu) oraz świetnych kątach widzenia. Bardzo często mecze oglądamy ze znajomymi i ważne jest zapewnienie każdemu widzowi odpowiedniego poziomu komfortu. Stawiajmy na matryce OLED lub topowe LCD, które sprawdzą się doskonale w takich sytuacjach.

Warto zwrócić uwagę także na to, by nasz potencjalny nowy telewizor oferował wysoką częstotliwość odświeżania obrazu, dostęp do trybu sportowego i bardzo szczegółowe odwzorowanie kolorów. Jeśli spełnione zostaną te wszystkie kryteria, to oglądając mecze naszych ulubionych drużyn (w tym i naszych „Orłów”) będziemy mogli się poczuć tak, jakbyśmy sami znajdowali się na katarskich arenach. Większość nowoczesnych telewizorów ze średniej i wysokiej półki powinno spisywać się całkiem dobrze, gdy przyjdzie do oglądania transmisji z wydarzeń sportowych.

A może dobry soundbar?

Przeżywanie wielkiej, piłkarskiej imprezy nie może obejść się bez doskonałego i realistycznego udźwiękowienia. Jeśli nasz telewizor oferuje nam wysokiej klasy rozwiązania w tej kwestii – nie musimy decydować się na zakup dodatkowych akcesoriów rozszerzających jego możliwości. Jeśli jednak nie satysfakcjonuje nas jakość dźwięku wydobywającego się z wbudowanych w telewizor głośników – warto postawić na dobry soundbar.

Mistrzostwa Świata w Katarze będą transmitowane ze wsparciem dla technologii Dolby Atmos. Warto więc, wybierając soundbara sprawdzić, czy jest z nią kompatybilny. Dolby Atmos to technologia dźwięku obiektowego mogąca zapewnić maksymalnie realistyczne efekty audio. Oglądając mecz w telewizji i korzystając z tego rozwiązania możemy poczuć się tak, jak byśmy znajdowali się na stadionie. Przy odpowiednio przeprowadzonej konfiguracji będziemy odnosić wrażenie, jak gdyby dźwięk okalał nas ze wszystkich stron.

Wybór nie jest łatwy!

Jeśli wybór nowego telewizora nie jest dla Was łatwą decyzją i nie ogranicza Was budżet – poniżej mamy dla Was kilka propozycji, które powinny przykuć Waszą uwagę. To telewizory z różnych przedziałów cenowych, które sprawdzał dla Was Piotrek. Wśród nich każdy powinien znaleźć coś dla siebie!

Sprawdź: Xiaomi Mi TV P1 55 4K

Sprawdź: Hisense A7GQ 55

Sprawdź: Samsung The Frame

Sprawdź: SONY TV OLED XR 55 A80K

Sprawdź: SONY A90K

Sprawdź: SONY Bravia X95J

Dodatkowo:

Sprawdź: Soundbar Creative Stage 360 z Dolby Atmos

Sprawdź: Wybieramy high-endowy telewizor do 10 000 złotych