Creative Stage 360 – potężny dźwięk z Dolby Atmos

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze zbliżają się wielkimi krokami, a dla nas jest to ostatnia chwila na to, żeby się uzbroić w odpowiedni sprzęt audio i video.

Nie da się ukryć, że każde, duże wydarzenia sportowe, takie jak np. mistrzostwa świata w piłce nożnej, są dla nas często motywacją do upgrade’u naszego domowego Hi-Fi. Na dużych ekranach dużo lepiej ogląda się mecze piłkarskie, ale żaden największy telewizor nigdy nie zapewni nam tak dobrego dźwięku, jak dedykowany zestaw audio. Dziś bierzemy pod lupę bardzo ciekawy sprzęt, ponieważ mimo niewielkich rozmiarów oferuje dźwięk przestrzenny Dolby Atmos. Zestaw idealnie pasuje zarówno do telewizora jak i do komputera.

Wielka moc

Soundbar Creative Stage 360 to zestaw składający się z dwóch elementów, kompaktowego soundbara o wymiarach 565 x 88 x 75 mm i niedużego subwoofera 115 x 250 x 422 mm. Ciekawe jest to, że oba głośniki potrafią emitować dźwięk, który zwykle potrzebuje dużo większych rozmiarów urządzenia. Jeżeli zatem szukasz wysokiej jakości brzmienia w kompaktowej formie z obsługą Dolby Atmos, to ten zestaw może ci się spodobać.

Przeczytaj też: Creative Sound Blaster KATANA V2X – soundbar w wersji kompaktowej! | CoNowego.pl

Wysokie nuty

Soundbar został wyposażony w dwa głośniki o łącznej mocy 60W RMS jednak jego tajemnica tkwi w technologii, która pozwala wydobyć z niego dźwięk przestrzenny 360 stopni. Przedni panel soundbara został pokryty stalową kratownicą. W samym jej środku znajduje się wyświetlacz, który informuje nas o źródle dźwięku i o tym jak głośno głośniki działają. Na górze są przyciski funkcyjne, które służą do obsługi zestawu Stage 360, ale możemy to robić o wiele wygodniej przy pomocy pilota. Na tylnej ściance znajdziemy trzy porty HDMI oraz gniazdo optyczne.

Niskie dźwięki

Konstrukcja suboofera jest dużo prostsza, ale i nietypowa. Urządzenie jest smukłe i wysokie. Głośnik o długim skoku membrany znajduje się na bocznej ściance natomiast bass-reflex od przodu. Na obudowie nie znajdziemy żadnych przycisków, jedynie jeden przewód, który należy połączyć z soundbarem. Woofer został wykonany z płyty MDF, a nie plastiku i dzięki temu brzmienie jest bardziej ciepłe, długie i przyjemne dla ucha.

Przeczytaj też: JBL Bar 5.0 MultiBeam  – 5 kanałowy soundbar z funkcją subwoofera | CoNowego.pl

Połączenia

Zestaw możemy podłączyć do wielu urządzeń i na wiele sposobów. My testowaliśmy Creative Stage 360 podłączając go do telewizora, do telefonu oraz do komputera. Pierwszym, najbardziej naturalnym jest złącze HDMI. Ponieważ mamy aż trzy wyjścia, to wystarczy ich, żeby podłączyć TV, i obie konsole. Dodatkowo mamy też do dyspozycji złącze optyczne, z którego niewiele osób korzysta, ale ja coraz częściej się do niego przekonuje. Trzecim sposobem podłączenia jest bezprzewodowy Bluetooth, który nie powoduje żadnych opóźnień względem obrazu.

Sterowanie

Pełną kontrolę systemu audio zapewni wygodny i dobrze leżący w dłoni pilot. Z jego poziomu możemy zarządzać i sterować dźwiękiem, wyborem źródła, korygować brzmienie i sterować wieloma innymi opcjami. Żeby ułatwić nam obsługę systemu, producent zamieścił na pilocie dużo więcej przycisków i możliwości konfiguracji dźwięku. Dlatego szybko i sprawnie możemy jednym przyciskiem wybrać z kilku gotowych presetów i ustawień barwy dźwięku. Ostatecznie zawsze możemy skorzystać z kilku fizycznych przycisków na soundbarze.

Podsumujmy

Zestaw Creative Stage 360 to zestaw soundbaru i subwoofera z obsługą Dolby Atmos zamknięte w niedużej kompaktowej obudowie. Urządzenie gra bardzo głośno jak na swoje nieduże wymiary i oferuje bardzo dobrej jakości dźwięk przestrzenny. Liczne możliwości podłączenia sprawiają, że dobrze sprawdzi się w salonie do oglądania filmów i wydarzeń sportowych, do gry w gry komputerowe, ale i do słuchania muzyki choćby z telefonu.

Specyfikacja Creative Stage 360

 • Typ zestawu: 2.1 – 2 głośniki + głośnik basowy
 • Typ podłączenia: Przewodowe i bezprzewodowe
 • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 50 kHz
 • Dekodery dźwięku: Dolby Atmos
 • Ekranowanie magnetyczne: tak
 • Funkcje: pilot, regulacja głośności, regulacja tonów niskich i wysokich
 • Moc głośników (RMS): 2 x 30 W
 • Moc głośnika niskotonowego (RMS): 60 W        
 • Wejście liniowe audio: tak
 • Optyczne: tak
 • Cena: 999 zł
ZaletyWady
Kompaktowe wymiaryPrzedni wyświetlacz, choć jest nieduży, to nie ma możliwości wyłączenia go.
Bardzo dobry stosunek jakości do ceny
Duża moc
Obsługa Dolby Atmos
Czysty i bogaty dźwięk
Bogaty w liczne opcje pilot