Telewizor Hisense A7GQ 55 cali – QLED 4K w super cenie
Nowa marka telewizorów Hisense weszła na Polski rynek stosunkowo niedawno, bo we wrześniu zeszłego roku i od razu skradła nasze serca i portfele. Model A7GQ został okrzyknięty najlepszym budżetowym telewizorem roku 2021. Ale czy nadal tak jest?
Chiński producent telewizorów przygotował kilka modeli na nasz rynek, które mają świetne parametry i nie kosztują fortuny. Pod koniec zeszłego roku opisaliśmy Hisense 65″ U8GQ 4K ULED TV, duży 65 calowy smart TV, który kosztował dużo poniżej 3500 zł. Dziś zajmujemy się mniejszym bratem Hisense A7GQ.
Prawdziwy bezramkowiec
Hisense A7GQ to smukły, nowoczesny telewizor o przekątnej 55 cali, który swoim designem nie ustępuje takim gigantom jak Samsung. LG czy SONY. Charakteryzuje się ultra cienką ramką, która nie wydaje się być grubsza od ramki smarfona. Tak naprawdę to prawie jej niema. Dopiero jak podejdziemy bliżej, to zaczyna być widoczna wraz z czarnym marginesem samego szklanego wyświetlacza. Teoretycznie, gdyby producent zrezygnował z czarnego marginesu, to ekran byłby rozciągnięty dokładnie od ramki do ramki.
Przeczytaj też: Test telewizora Hisense 4k ULED – recenzja (conowego.pl)
Solidna konstrukcja
Telewizor w większości wykonany jest z plastiku, ale bardzo solidnego, który zarówno dobrze wygląda jak i zapewnia odpowiednią sztywność konstrukcji. Z prawej strony znajduje się wejście na kabel od zasilania, który można w elegancki sposób wyprowadzić dołem podstawy. Z lewej strony znajdziemy pozostałe wejścia i są to: HDMI x3, USB x2, wyjście słuchawkowe, optyczne i wejście LAN. Hisense wykrywa konsole PlayStation i Xbox po podłączeniu do HDMI, a następnie przypina odpowiednim portom nazwy dla łatwiejszej identyfikacji. Znajdziemy tu też tryb dla graczy, który ma przygotowany preset ustawień o najwyższych, możliwych parametrach.
Wydajne podzespoły
Hisense A7GQ to smart TV, który ma 55 cali UHD/4K, rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli w formacie 16:9 i obsługę HDR. Telewizor został wyposażony także w obsługę licznych systemów i technologii, które poprawiają właściwości obrazu i są to min.: Dolby Vision, HDR10, HDR10+, HLG, Quantum Dot Color, skalowanie obrazu do jakości 4K UHD, Wide Color Gamut i wiele innych. Model A7GQ ma także tuner DVB-T2 gotowy na sygnał cyfrowy 2022 r. Ogólnie o jakości obrazu nie można powiedzieć złego słowa, gdyż jest bardzo jasny, wyraźny, kontrastowy i ma piękne, żywe kolory, jak na ten przedział cenowy przystało.
Smart TV
Hisense korzysta z sytemu VIDAA, który jest rozwijany przez markę od wielu lat. Jest łatwy i intuicyjny w obsłudze i oferuje dostęp do setek aplikacji. Treści dostępne na TV wyświetlają się w formie kafelków, działają płynnie i otwierają się błyskawicznie, bez opóźnień. Interfejs telewizora jest konfigurowalny i sami możemy decydować w jakiej kolejności, co będzie się wyświetlało na naszym ekranie. Obsługuje wszystkie popularne platformy VOD. Takim, małym smaczkiem jest wygaszacz ekranu, który uruchamia się po chwili braku aktywności w postaci pokazu pięknych zdjęć.
Dźwięk
Hisense ma wbudowane głośniki z dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos, które grają całkiem głośno i czysto. Nie zdarzyło mi się przekroczyć głośności na poziomie 55/100. TV natychmiast wykrywa nowe urządzenia. Podłączyłem telewizor także do zestawu soundbara i subwoofera SHARP HT-SBW460 3.1 Dolby Atmos przy pomocy Bluetooth, bez żadnych problemów. Podłączyłem też bezprzewodowe słuchawki BOSE QuietComfort 35 II ANC, także szybko i bez najmniejszych problemów.
Przeczytaj też: Telewizor LG OLED 65 B1 4K – ale kino! | CoNowego.pl
Pilot
Najsłabszym ogniwem Hisense A7GQ jest pilot. W modelu 65″ U8GQ był wspaniały, aluminiowy, bardzo minimalistyczny. Niestety, w 55 calowym TV jest on toporny, plastikowy i ma milion niepotrzebnych przycisków. Nie da się go obsługiwać bezwzrokowo. Za każdym razem, gdy bierze się go w dłoń, to trzeba patrzeć, jaki wciskamy przycisk. Ale są też dobre wiadomości, na pilocie znajdziemy przyciski bezpośrednie do Netflix, Prime Video, You Tube, You Tube Music, Rakuten, UEFA TV, Facebook Watch i klawisz o tajemniczej nazwie FREE, który otwiera stronę VIDAA Free z darmowymi filmami z sieci z różnych platform.
Podsumujmy…
Hisense A7GQ to bardzo dobry telewizor w swoim przedziale cenowym, który jest dosłownie napakowany nowymi technologiami. Oferuje super jakość obrazu na ekranie 55 cali w 4k UHD i HDR. Konstrukcja jest smukła, bezramkowa i nowoczesna. Zabrakło mi wyższego odświeżania obrazu, który zawsze sprawia, że wrażenia wizualne są bardziej żywe i płynne. W tej cenie warto rozważyć zakup tego modelu.
Specyfikacja Hisense A7GQ
- Ekran: 55″, UHD/4K, 3840 x 2160px, HDR, 16:9,
- Smart TV: Tak
- Android TV: Nie
- Tuner: DVB-T, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T2 (gotowy na sygnał cyfrowy 2022)
- Częstotliwość odświeżania ekranu: 60Hz
- Złącza: HDMI x3, USB x2, złącze Ethernet (LAN), wejście kompozytowe, cyfrowe wyjście optyczne, złącze CI (Common Interface), wyjście słuchawkowe, złącze antenowe, Złącze HDMI 2.1 z funkcją eARC.
- Funkcje: Wi-Fi, DLNA, Bluetooth, nagrywanie na USB, Hisense VIDAA
- Format HD
- Jasność ekranu: 350 cd/m2
- Funkcje poprawy obrazu: Dolby Vision, HDR10, HDR10+, HLG, Quantum Dot Color, skalowanie obrazu do jakości 4K UHD, Wide Color Gamut
- Kąty widzenia pionowy: 178
- Czas reakcji matrycy: 20 ms
- Kontrast: 1200:1
- Dźwięk: Dolby Atmos
- Moc głośników: 20 W
- Wymiary z podstawą: 123 × 76.8 × 25 cm
- Cena: 2499 zł
Zalety | Wady |
---|---|
Bezramkowa konstrukcja | Toporny pilot ze zbyt wieloma, zbędnymi przyciskami |
Wysokie parametry obrazu | Odświeżanie obrazu jedynie 60Hz |
Przystępna cena |