Wybieramy high-endowy telewizor do 10 000 złotych – maj 2022

Decydując się na zakup telewizora z wysokiej półki praktycznie zawsze stoimy przed dylematem – który model wybrać? Producenci bowiem w tym segmencie kuszą nas pięknymi sloganami reklamowymi oraz nakręcają nas na niesamowite funkcje swoich topowych Smart TV. Czy warto im ulegać? Z pewnością warto wybierać świadomie. Dlatego też postanowiliśmy przygotować dla Was mini poradnik i przedstawić po krótce modele telewizorów, na które warto zwrócić uwagę w tym przedziale cenowym!

Telewizor do 10 000 złotych – wybór nie jest łatwy!

Telewizory smart w cenie około 10 000 złotych to już świetnie wyposażony sprzęt oferujący wysoką jakość wykonania oraz świetne spasowanie. W przypadku takich urządzeń możemy liczyć na potężną przekątną ekranu, wysoką częstotliwość odświeżania czy też liczne funkcje odpowiadające za niesamowite doznania wzrokowe i słuchowe podczas oglądania ulubionych programów, filmów i seriali. Nie zabraknie nam złącz, do których bez problemu podepniemy komputer, konsolę, tuner kablówki czy też dysk zewnętrzny. Funkcje smart pozwolą nam natomiast na uruchamianie ulubionych serwisów streamingowych czy też przesyłanie materiałów audiowizualnych z urządzeń mobilnych.

Tak naprawdę wiele telewizorów w cenie około 10 000 złotych nie różni się zbytnio od siebie pod względem oferowanych możliwości. Praktyczni często stawiają na modele od LG czy Samsunga. Mogą one w wygodny sposób przekazywać nam informacje związane z urządzeniami smart home firmowanymi przez któregoś z koreańskich producentów (na przykład ze sprzętem AGD). Koneserzy z pewnością postawią na telewizory Sony, które oferują niesamowitą jakość dźwięku oraz obrazu. Pamiętajmy jednak też o Panasonicu – trochę już w Polsce zapomnianym. Jego telewizory – mimo obecności autorskiej platformy – to nadal mocne propozycje na każdej praktycznie półce cenowej.

Przejdźmy jednak do omówienia samych propozycji od topowych producentów.

Czytaj też: DVB-T2 – co warto wiedzieć o nowym standardzie odbioru naziemnej telewizji cyfrowej?

LG 86NANO753PA

LG 86NANO753PA to pierwszy w naszym zestawieniu telewizor od znanego, koreańskiego producenta. Pracuje pod kontrolą systemu WebOS. Charakteryzuje go przekątna 86″ i obecność matrycy LED. Rozdzielczość pracy to 4K. Częstotliwość odświeżania to 100 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-T, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T2. Ponadto oferuje nam dostęp do czterech złącz HDMI oraz trzech USB.

Propozycja od LG oferuje nam dostęp do standardów łączności bezprzewodowej Wi-Fi i Bluetooth. Wyświetlanie obrazu wspierane jest przez funkcje Dynamic Tone Mapping, Filmmaker Mode czy HDR10 Pro. Podświetlenie matrycy wykonano w technologii Direct LED. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiadają funkcje A.I. Sound, Bluetooth Surround, Clear Voice i Down Firing. Mamy tu także dwa głośniki o mocy 20W.

Funkcje dodatkowe serwowane nam przez LG w przypadku tego telewizora to AI ThinQ, Amazon Alexa, Apple HomeKit, Blokada rodzicielska, Google Assistant, Time Shift. Ponadto możemy nagrywać audycje na zewnętrznym nośniku (może to być pendrive lub dysk zewnętrzny). Tak zaprojektowany Smart TV kosztuje 9999 złotych.

LG 55C21LA EVO

LG 55C21LA EVO jest kolejnym telewizorem w naszym zestawieniu bazującym na systemie WebOS. Charakteryzuje go przekątna 55″ i obecność matrycy OLED. Rozdzielczość pracy to 4K. Częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-T2, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T. Ponadto oferuje nam dostęp do czterech złącz HDMI oraz trzech USB.

Smart TV od LG oferuje nam dostęp do standardów łączności bezprzewodowej Wi-Fi i Bluetooth. Wyświetlanie obrazu wspierane jest przez funkcje AI Picture Pro, AI Upscaling, Cinema HDR, Dolby Vision IQ, FreeSync, HDR 10 Pro, OLED Motion Pro, Pixel Dimming. Podświetlenie matrycy wykonano w technologii OLED. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiadają funkcje AI Sound Pro, Clear Voice Pro. Mamy tu także cztery głośniki o mocy 40W.

Funkcje dodatkowe serwowane nam przez LG w przypadku tego telewizora to AI ThinQ, Alexa, Apple HomeKit, elektroniczny przewodnik po programach (EPG), Google Assistant, Kontrola rodzicielska, Time Shift, Tryb Hotelowy. Oczywiście możemy nagrywać audycje na zewnętrznym nośniku. Taki OLED od LG kosztuje 9499 złotych.

Samsung QE55QN85B

Samsung QE55QN85B to niezły telewizor QLED od potentata rynku elektroniki użytkowej. Pracuje pod kontrolą popularnego systemu Tizen. Producent postawił tutaj na ekran o przekątnej 55″. Rozdzielczość pracy to 4K. Częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2. Ponadto oferuje nam dostęp do czterech złącz HDMI oraz dwóch USB.

Smart TV Samsunga oferuje nam dostęp do standardów łączności bezprzewodowej Wi-Fi, DLNA, Bluetooth. Wyświetlanie obrazu wspierane jest przez funkcje: 100% Natężenie Kolorów, Filmmaker Mode, HDR10+, Smart Scaling, Neo Quantum HDR 1500, Quantum Dot Color, Supreme UHD Dimming, Quantum Matrix, Filmmaker Mode. Możliwe jest także wzmacnianie kontrastu. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiadają funkcje: Adaptacja Dźwięku+, Aktywny Wzmacniacz Głosu, Audio Pre-selection Descriptor, Bluetooth Audio, Multiroom Link, OTS, Q-Symphony. Mamy tu także sześć głośników o mocy 60W – w tym głośnik niskotonowy.

Bogate funkcje dodatkowe serwowane nam w przypadku tego telewizora to: automatyczne wyłączanie zasilania, Connect Share™ (dysk twardy), ConnectShare™ (USB 2.0), czujnik eko, czujnik światła, „dotknij i wyświetl”, elektroniczny informator programowy (EPG), FreeSync, Mobile to TV – Mirroring, Multi View, Muzyczna Ściana, Obraz w obrazie (PiP), Obsługa napisów, odtwarzacz wideo 360, rozpoznawanie głosu, SmartThings, tryb Ambient+, tryb gier, wsparcie IPv6. Sprzęt kosztuje 9799 złotych.

Samsung QE55LS03B

QE55LS03B to drugi z telewizorów Samsunga w naszym zestawieniu. I tutaj mamy intuicyjny w obsłudze system Tizen. Koncern z Korei postawił na ekran o przekątnej 55″. Rozdzielczość pracy to 4K. Częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-S2, DVB-C, DVB-T2. Ponadto oferuje nam dostęp do czterech złącz HDMI oraz trzech USB.

Propozycja Samsunga oferuje nam dostęp do standardów łączności bezprzewodowej Wi-Fi, DLNA, Bluetooth. Mamy tu także funkcję Samsung Frame. Wyświetlanie obrazu wspierane jest przez funkcje Digital Clean View i Micro Dimming Pro. Nie zabrakło także HDR10 i HLG. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiadają funkcje: Multiroom Link, Sound Mirroring oraz Dolby Digital Plus. Mamy tu także dwa głośniki o mocy 20W.

Oczywiście Smart TV z tej półki cenowej musi oferować nam ciekawe funkcje dodatkowe. Mamy tu więc rozwiązania takie, jak: Alexa, Art Mode, Connect Share™ (dysk twardy), Remote Access, SmartThings, Tap View, tryb gier. Możliwe jest także odtwarzanie multimediów z nośnika USB. Cena prezentowanego telewizora to 9799 złotych.

Panasonic TX-65JZ1500E

Panasonic TX-65JZ1500E to świetnie zaprojektowany Smart TV od japońskiego koncernu. Pracuje on pod kontrolą autorskiego oprogramowania oferującego dostęp do podstawowych aplikacji VOD. Japończycy postawili na ekran OLED o przekątnej 65″. Rozdzielczość pracy to 4K. Częstotliwość odświeżania to 100 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-C, DVB-S, DVB-T, DVB-T2. Ponadto oferuje nam dostęp do czterech złącz HDMI oraz trzech USB.

Smart TV Panasonica oferuje nam dostęp do standardów łączności bezprzewodowej Wi-Fi, DLNA, Bluetooth. Nie zabrakło także Chromecasta, Miracasta oraz Wi-Fi Direct. Wyświetlanie obrazu wspierane jest przez funkcje: AI Picture, AMD FreeSync Premium, Dolby Vision IQ, HDR HSP, HDR10+, ISF i Wide Color Spectrum. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiadają natomiast funkcje: Cinema Surround Pro oraz Dolby Atmos. Mamy tu także trzy głośniki o mocy 50W.

Panasonic w przypadku swojego telewizora stawia na liczne funkcje dodatkowe – Alexa, Easy Mirroring, elektroniczny przewodnik po programach (EPG), streaming obrazu w domu, Time Shift, tryb filmowy i tryb gry. Cena? 8949 złotych.

Sony XR55A90JAEP

Sony XR55A90JAEP to jedyna propozycja w naszym zestawieniu pracująca w oparciu o Android TV. Producent postawił w jego przypadku na ekran OLED o przekątnej 55″. Rozdzielczość pracy to 4K. Częstotliwość odświeżania to 100 Hz. Urządzenie wyposażono w tunery: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2/HEVC/H.265. Ponadto oferuje nam dostęp do czterech złącz HDMI oraz trzech USB.

Produkt Sony wyposażono w standardowe rozwiązania w zakresie łączności – Wi-Fi, DLNA, Bluetooth, AirPlay, Chromecast. Wyświetlanie obrazu wspierane jest przez funkcje: ALL, Interpolacja XR 4K, Netflix Calibrated Mode, OLED XR Contrast Pro, Pixel Contrast Booster, Technologia Live Colour, VRR, XR HDR Remaster, XR Smoothing, XR Super Resolution, XR Triluminos Pro. Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiadają natomiast funkcje: Acoustic Surface Audio+, eARC, Voice Zoom 2. Mamy tu także cztery głośniki o mocy 60W.

Funkcje dodatkowe w przypadku telewizora Sony nie są zbyt bogate. To: Alexa, Apple HomeKit, Google Assistant, Włącznik / Wyłącznik czasowy. Warto jednak wspomnieć, że dzięki systemowi Android TV uzyskujemy dostęp do setek tysięcy przydatnych aplikacji z których będziemy mogli korzystać na co dzień równie wygodnie, jak na tablecie czy smartfonie. Za prezentowany telewizor trzeba zapłacić 9999 złotych.

Czytaj też: Lokalizatory – dlaczego warto na nie stawiać?