Przyszłość należy do tabletów? Tak uważa Google!

Już jakiś czas temu w sieci zaczęły się pojawiać wieści wskazujące na to, że czas tabletów dobiegł końca i że producenci będą odchodzili od produkcji i oferowania takich urządzeń ze względu na ich spadającą popularność. Jakże mylili się ci sceptycy. Pandemia pokazała nam, że tablety wciąż są potrzebne oraz że mogą być coraz lepsze. Udowadnia to sam koncern Google, który wydając Androida 12L zaznaczył, że to właśnie do tabletów należy przyszłość!

fot. Google

Google uważa, że tablet jest lepszy od laptopa!

Koncern z Mountain View wychodzi naprzeciw użytkownikom Androida na dużych ekranach, prezentując system Android 12L. Dzięki niemu tablety mają być w końcu wygodne w obsłudze. A zdaniem Amerykanów ich potencjał jest naprawdę ogromny, gdyż wiodące urządzenia tego typu oferują nam naprawdę potężne specyfikacje. Dzięki temu mogą służyć nam zarówno do konsumpcji multimediów, jak i do pracy (edycji dokumentów, zdjęć oraz wideo).

Podobno na zwiększenie możliwości tabletów ma być zorientowany także Android 13, który zadebiutuje w tym roku. Google zakłada, że w nadchodzących latach tablety będą sprzedawały się lepiej od laptopów – m.in. ze względu na to, że są o wiele bardziej poręczne w obsłudze. Aby realizacja tego scenariusza była możliwa, koncern z Mountain View zamierza zacieśnić współpracę z deweloperami, aby ci dostosowywali swoje produkty do wygodnej pracy na dużych ekranach.

Czytaj też: TOP 5 – najciekawsze czytniki ebooków

Cóż – sam korzystam na co dzień z tabletu i muszę przyznać, że jest on wygodnym rozwiązaniem na przykład w podróży. Jeśli oprogramowanie od Google oraz sam system będą dobrze ze sobą współpracowały, a także jeśli oprogramowanie będzie wygodne w obsłudze (jak chociażby iPadOS), to być może koncernowi z Mountain View uda się odnieść sukces na tym polu.

Grafika tytułowa: Tyler Franta / Unsplash