28 kilo szczęścia – test telewizora Hisense 65″ U8GQ 4K ULED TV

Obalamy mit, że duże i dobrej jakości telewizory muszą być piekielnie drogie.

Nie ma co się oszukiwać, im większy telewizor, tym lepszy komfort oglądania. Możesz sobie wmawiać, że masz za małe mieszkanie albo zbyt małą odległość TV od kanapy, ale to bez znaczenia. Jeżeli tylko możesz sobie pozwolić na ekran wielkości 65 cali lub większy – nie wahaj się, zafunduj sobie sale kinową w salonie. Pod lupę, bierzemy telewizor azjatyckiego giganta, który oferuje bardzo dobrą jakość w przystępnej cenie.

Okno na świat

Marka Hisense jest takim OnePlus’em, wśród telewizorów. Oferuje super jakość, wydajne komponenty, piękny design i atrakcyjną cenę.Hisense faktycznie prezentuje się bardzo dobrze. Trzeba przyznać, że stalowa, bezramkowa konstrukcja ma zaledwie 3mm grubości, co sprawia, że oglądając film, ramki są niewidoczne, a  jego rozmiar nie przytłacza swoimi 65’ma calami. W serii U8GQ zastosowano ekran 65 cali ULED o rozdzielczości Ultra HD 3840×2160 pikseli o proporcjach ekranu 16:9 i 120-hercowym odświeżaniu. Oglądając filmy siadałem dość blisko, by poczuć się jak w kinie. Efekt tak wielkiego ekranu jest fantastyczny. Wyświetlany obraz ma piękne kontrasty, i żywe kolory. Niestety tylko czernie nie są tak czarne, jak być powinny i jest to szczególnie widoczne nocą w ciemnych scenach. Ale takie są już wady ekranów LED. Albo je zaakceptujemy, albo pozostaje kupić OLEDa.

Marka Hisense jest takim OnePlus’em, wśród telewizorów. Oferuje super jakość, wydajne komponenty, piękny design i atrakcyjną cenę.

Trochę techu

Liczne technologie, które znalazły się na pokładzie, wspomagają zarówno obraz jak i dźwięk. Swoją drogą, głośniki w tym modelu są tak dobre, że soundbar jest zbędny. Z najważniejszych, które trzeba wymienić są: HDR, HDR10, HDR10+, Dolby Vision, i tych mniej znanych jak: Hi-View Engine, która optymalizuje jakość wyświetlanych treści, dostosowując daną scenę do każdego piksela pod kątem unikalnych właściwości. Full Array Local Dimming Pro, która miejscowo wygasza ekran, żeby pogłębić efekt czerni w poszczególnych scenach. UHD AI Upscaler, który poprzez zaawansowane skalowanie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, poprawia sygnały inne niż 4K, aby osiągnąć rozdzielczość do niej zbliżoną. Technologia Depth Enhancer analizuje każdy obraz i automatycznie dostosowuje poziomy kontrastu dynamicznego. Super Contrast odpowiada za realistyczny kontrast i kolory w każdej scenie, dzięki wykorzystaniu dynamicznych metadanych.

Swoją drogą, głośniki w tym modelu są tak dobre, że soundbar jest zbędny.

Przeczytaj też: Sharp HT-SBW460 Soundbar 3.1 Dolby Atmos TEST (conowego.pl)

Prawie jak soundbar

Nie mniej ważny w telewizorze jest dźwięk, a ten bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. W tak wielkiej obudowie zastosowano dwa głośniki o mocy 10W oraz technologie Dolby Atmos, która sprawia, że dźwięk płynący z odbiornika dochodzi do mnie dosłownie z każdej strony. Myślę, że nie bez znaczenia jest tu sama obudowa TV, która pełni dodatkową rolę pudła rezonansowego. Musze się przyznać, żena czas testów Hisense, odłączyłem system kina domowego, gdyż jego głośniki dawały radę.Hisense ma też moduł Bluetooth, dzięki czemu filmy można oglądać na słuchawkach bezprzewodowych.

…na czas testów Hisense, odłączyłem system kina domowego, gdyż jego głośniki dawały radę.

System

Hisesne, to smart TV, działający na systemie VIDAA 5.0, który jest rozwijany przez markę od ponad dziesięciu lat. Jest dość intuicyjny i nie sprawia żadnych problemów. Aplikacje dostępne na TV wyświetlają się w formie kafelków, działają płynnie i otwierają się błyskawicznie. Interfejs jest konfigurowalny i sam możesz decydować w jakiej kolejności, co będzie się wyświetlało na ekranie. Ponadto jest możliwość zainstalowanie apek pogodowych i njusowych.  

Jeden, by rządzić wszystkimi

Na szczególne wyróżnienie zasługuje pilot. Obudowę wykonano ze szczotkowanego aluminium, dzięki czemu jest miły w dotyku i wygląda na produkt premium. W dłoni leży idealnie. Doskonałe i przemyślane rozmieszczenie najważniejszych klawiszy funkcyjnych też mi się bardzo podoba. Zasilanie jest w lewym, górnym rogu, zmiana źródła obrazu w prawym, wyraźnie wyczuwalne przyciski zmiany głośności i programów są centralnej części w wyraźnie wyczuwalnej formie kołyski. Na samym dole znajdują się trzy najważniejsze i są to skróty do Netflix, You Tube, Amazon Prime i czwarty Rakuten TV, który coraz częściej puka do naszych ekranów. Nawigacja po pilocie nawet czarną noc nie sprawia problemów.

Nawigacja po pilocie nawet czarną noc nie sprawia problemów.

Podsumowanie

Ustalmy jedno. Jeżeli planujesz zakup telewizora 4K, to bądź też gotów, żeby wykupić usługi w tej rozdzielczości. Zdarzyło się, że słyszałem narzekania, jaki to słaby obraz jest na dużych gabarytowo odbiornikach z 4K, a jak się później okazało, źródłowy obraz był w 1080 i upskalowany do 4K. To tak, jakbyś kupił samochód rajdowy o mocy 1000 HP i próbował nim jeździć po ulicach starego miasta. Niby można, ale po co. Zero frajdy jest z tego. Hisense 65″ U8GQ 4K ULED TV, to telewizor bardzo dobry pod wieloma względami. Ma piękny design, bezramkową konstrukcję, dobry obraz, świetny dźwięk, absolutnie idealny pilot i słuszną wagę. 28 kilo.

ZaletyWady
Bardzo dobrej jakości, dynamiczny obrazDuża waga (28 kg)
Żywe koloryNie do końca czarny ekran, przy ciemnych scenach
Cztery złącza HDMI
Świetny dźwięk
Atrakcyjna cena, ok. 3399 zł