Bose QuietComfort 45 w przedsprzedaży za 1,6 tys. zł

QuietComfort 45, to słuchawki, które zastępują legendarny model QuietComfort 35 II. Mają udoskonaloną redukcję szumów, po kwadransie ładowania działają przez 3 godziny.

QuietComfort 45 to aktualizacja kultowego projektu, który uczynił QC jednym z najbardziej rozpoznawalnych urządzeń audio do codziennego użytku w historii. Słuchawki Bose QuietComfort 45 będą dostępne od 30 września w cenie 1 599 zł, a zamówienia w przedsprzedaży rozpoczną się już 1 września. Nowy model ma udoskonaloną redukcją szumów, która zapewnia natychmiastową ciszę niezależnie od miejsca. Zostały one wyposażone w tryb Aware, który pozwala na dopuszczenie części dźwięków pochodzących z otoczenia oraz lepszą izolację głosu, co ułatwia prowadzenie rozmów.

2 tryby – Quiet i Aware

Słuchawki Bose QuietComfort 45 mają dwa ustawienia. W trybie QUIET mikrofony wewnątrz i na zewnątrz nauszników łączą się z opatentowanym układem cyfrowym, aby wykrywać, mierzyć i reagować na więcej niechcianych dźwięków w zakresie częstotliwości średnich — tych, które zwykle można znaleźć w pociągach podmiejskich, zatłoczonych biurach i kawiarniach. Redukcja szumów Bose aktywuje się w ułamku milisekundy, aby zapewnić całkowite wyciszenie lub możliwość delektowania się muzyką, podcastami lub filmami z realistyczną czystością dźwięku i odwzorowaniem szczegółów, bez rozpraszania uwagi. W trybie AWARE słuchawki QC45 pozwalają na dopuszczenie pełni dźwięków pochodzących z otoczenia. Wszystko ponownie jest słyszalne – tak samo naturalnie, wyraźnie i płynnie – bez konieczności ich zdejmowania.

Izolacja głosu ułatwiająca konwersacje

Podczas rozmów telefonicznych i wydawania komend głosowych, posiadacze QC45 mogą korzystać z systemu redukcji szumów. Matryca formująca wiązkę izoluje głos, podczas gdy matryca odrzucająca tłumi i blokuje słyszalne zakłócenia wokół nich – takie jak młynek do kawy lub szczekanie psa – przed wychwyceniem i przekazaniem do kogokolwiek, z kim prowadzona jest rozmowa. Oznacza to, że przyjaciele, rodzina, współpracownicy i osobiści asystenci mogą usłyszeć, co się do nich mówi. Otwiera to drogę do bardziej produktywnych spotkań w aplikacji Zoom, angażujących rozmów wideo i dokładniejszych reakcji asystentów głosowych na wszystkie polecenia – od dyktowania tekstu, przez uzyskiwanie wskazówek, po sterowanie inteligentnym domem. 

Słuchawki Bose QuietComfort 45 są praktyczne, a dzięki intuicyjnym elementom sterującym ich obsługa jest bardzo prosta. Na prawej muszli znajdują się cztery przyciski: zwiększania i zmniejszania głośności, zasilania i parowania Bluetooth, a także jeden do najczęściej używanych zadań – odbierania i kończenia połączeń, odtwarzania i wstrzymywania muzyki oraz dostępu do natywnych funkcji VPA. Na lewej muszli znajduje się też przycisk służący do przełączania trybów oraz wyciszania mikrofonu podczas rozmów. Aplikacja Bose Music oferuje dodatkową pomoc w konfiguracji i użytkowaniu, w tym w zakresie połączeń Multi-point obsługiwanych przez Bluetooth 5.1 dla urządzeń z systemami iOS i Android, a także funkcję Bose SimpleSync umożliwiającą parowanie głośnika QC45 ze głośnikami Bose Soundbar dla maksimum prywatnego doświadczenia podczas oglądania filmów.

Czas pracy słuchawek QC45 po jednorazowym naładowaniu wynosi 24 godziny co sprawia, że przetrwają najdłuższe dostępne loty samolotem, 20 rozmów konferencyjnych czy całonocną naukę z zapasem czasu. Teraz ładowane są przez USB-C: słuchawki będą w pełni naładowane w dwie i pół godziny. Po zaledwie 15 minutach, będą pracowały przez 3 godziny.