Nauka jazdy z rodzicem? Prace nad ustawą trwają!

Już jakiś czas temu pojawił się pomysł, by rodzice mogli brać czynny udział w nauce jazdy samochodem swoich dzieci. Ta inicjatywa spotkała się z bardzo dużym poparciem zarówno ze strony polityków, jak i obywateli. Dziś wiemy już, że odpowiednie przepisy przewidujące jej wprowadzenie w życie są właśnie opracowywane przez parlamentarzystów.

Nauka jazdy z rodzicem to mniejszy stres!

Wśród zwolenników nowego rozwiązania przeważają argumenty wskazujące na to, że nauka jazdy z rodzicem bądź opiekunem to dla kursanta mniejszy stres, niż tradycyjne lekcje. Ponadto mając rodzica lub opiekuna za instruktora, przyszli młodzi kierowcy będą mogli spędzić za kółkiem znacznie więcej czasu, niż w trakcie regularnego kursu na prawo jazdy. Przez to możliwe będzie maksymalne doszlifowanie umiejętności przed przystąpieniem do egzaminu państwowego na prawo jazdy.

Oczywiście nie każdy będzie mógł uczyć jazdy samochodem. Co prawda przepisy nie zostały jeszcze w tej kwestii sprecyzowane, ale przewiduje się, że rodzic-instruktor będzie musiał przejść specjalny kurs wskazujący na to, jak poradzić sobie z młodym człowiekiem za kierownicą i jak skutecznie uczyć go jazdy. Poza tym konieczne będzie najprawdopodobniej wykupienie specjalnego ubezpieczenia takiej „rodzinnej” nauki jazdy oraz oznakowanie samochodu, w którym prowadzony będzie kurs.

Czytaj też: Battlefield 2042 wkrótce w modelu free-to-play?

Pierwotnie zakładano, że odpowiednie przepisy zezwalające rodzicom lub opiekunom na pełnienie funkcji instruktora nauki jazdy zostaną przygotowane i wdrożone do końca bieżącego roku. Ostatnio jednak pojawiły się wieści wskazujące na to, że odpowiednie rozwiązanie będzie gotowe nawet pół roku wcześniej. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wieści w tej kwestii!