Battlefield 2042 wkrótce w modelu free-to-play?

Battlefield 2042 na rynku zadebiutował już jakiś czas temu. Tytuł miał być wielkim sukcesem EA i Dice. Jak się jednak okazuje, póki co musi mierzyć się z dość pokaźnym odpływem aktywnych graczy. Twórcy nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw i rozważają podjęcie radykalnych kroków, by skłonić kolejne osoby do zainteresowania się wspomnianą grą. Czy Battlefield 2042 wkrótce przejdzie na model free-to-play?

Darmowy Battlefield 2042 przyciągnie nowych graczy?

Battlefield 2042 już od momentu rynkowego debiutu zderza się z potężną falą krytyki ze strony graczy. Jakość tytułu jak i rozgrywki wzbudza wiele kontrowersji. Twórcom zarzuca się też, że nie nakreślili jakiegoś bardziej konkretnego planu związanego z dalszym rozwojem gry. A przecież nowy Battlefield nie należy do najtańszych gier. Za możliwość raczenia się rozgrywką trzeba bowiem zapłacić na Steam niemal 270 złotych!

Twórcy muszą więc intensywnie myśleć nad tym, jak do produkcji przyciągnąć nowych graczy. W przeciwnym razie Battlefield 2042 może okazać się totalną klapą. Wyjściem może być udostępnienie gry na zasadach free-to-play (z ewentualnymi mikropłatnościami na których mieliby zarabiać twórcy). Taka decyzja na pewno skłoniłaby do sięgnięcia po tytuł tych fanów serii Battlefield, których do tej pory nie było stać na to, by wydać na niego niemałe pieniądze.

Czytaj też: TOP 10 gier MMO w które warto zagrać!

Najbliższe tygodnie z pewnością będą kluczowe dla przyszłości gry Battlefield 2042. Jeśli twórcy faktycznie udostępnią grę za darmo, to muszą przygotować serwery na zwiększone obciążenia oraz – z pewnością – jakieś rekompensaty w grze dla tych osób, które za możliwość rozgrywki zapłaciły. Mam nadzieję, że uda się znaleźć jakieś rozsądne rozwiązanie w tej sytuacji.

Grafika tytułowa: EA