Debiut esportu na Igrzyskach Azjatyckich przełożony

Ci z Was, którzy wybierali się we wrzeniu na XIX Igrzyska Azjatyckie muszą niestety skorygować plany. Impreza została przełożona ze względu na pandemię CIVID – 19.

Zawiedzeni mogą poczuć się szczególnie miłośnicy sportu elektronicznego. Po wcześniejszej obecności jako „sport demonstracyjny” miał zadebiutować on na imprezie jako oficjalny „sport medalowy”.

We wrześniu 2021 roku organizatorzy głosili, że tytułami wydarzenia wybrano: League of Legends, Hearthstone, Dota 2, Street Fighter V, Arena of Valor, Dream Three Kingdoms 2, FIFA i PUBG Mobile.

Nowa data zostanie uzgodnione przez Chiński Komitet Olimpijski, Komitet Organizacyjny Igrzysk Azjatyckich w Hangzhou (HAGOC) i Radę Olimpijską Azji (OCA). Organizatorzy ogłoszą ją w późniejszym terminie.

Decyzję o odroczeniu skomentował Lokesh Suji, dyrektor indyjskiej Federacji Esportowej i wiceprezes Azjatyckiej Federacji Esportowej. „Dobre samopoczucie sportowców jest najwyższym priorytetem. Podczas gdy oczekiwanie się wydłuża, emocje pozostają takie same”.

OCA potwierdziło, że nazwa i emblemat Igrzysk pozostaną niezmienione. Będzie to nawiązanie do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Zachowały one swoją nazwę i markę, mimo że odbyły się rok po planowanym rozpoczęciu, w 2021 roku.

Zawodnicy, a przede wszystkim fani esportu będą musieli poczekać do historycznego debiutu najprawdopodobniej do 2023 roku, kiedy Igrzyska Azjatyckie zostaną rozegrane.

Czytaj także: Najlepsze organizacje esportowe świata – I kwartał 2022