Peugeot e-Rifter wkracza na drogi!

Francuski koncern Peugeot wprowadza na rynek swojego nowego, niewielkiego elektrycznego dostawczaka. Nowy model e-Rifter oprócz zeroemisyjnego napędu oferuje kierowcom także wysoki komfort podróży oraz nowoczesne rozwiązania w sferze bezpieczeństwa. Jednocześnie jest to samochód, którego wnętrze jest niezwykle przestronne oraz funkcjonalne. Co jeszcze warto wiedzieć na temat nowości?

fot. Peugeot

Nowoczesny kombivan dla aktywnych i rodzin

Nowy model e-Rifter prezentuje się naprawdę interesująco ze swoim nowoczesnym designem. Jednocześnie jednak nie sposób nie zauważyć, że jest to model niemal bliźniaczy w stosunku do bagażowego e-Partnera. Debiutujący kombivan oferuje całkiem interesujący zasięg wynoszący – według zapewnień producenta – maksymalnie 330 kilometrów (oczywiście przy odpowiednim stylu jazdy). Niczego sobie są również osiągi. Mamy tu bowiem silnik o mocy 136 KM i maksymalnym momencie obrotowym 270 Nm. Do spokojnego przemieszczania się to zupełnie wystarczy.

Co zmieniło się we wnętrzu e-Riftera względem „benzyniaka” oferowanego do tej pory? Mamy tu – między innymi – nową kierownicę oraz bardzo czytelny 10-calowy ekran służący do obsługi systemu inforozrywki. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć wsparcia dla niezwykle popularnych rozwiązań powiązanych z naszymi smartfonami – Android Auto oraz Apple CarPlay.

Samochód można zakupić w jednej z trzech wersji wyposażenia – Allure, Emotion lub Excellence. Dostępny jest w wariantach 5- i 7-osobowych oraz w specjalnym, przedłużanym nadwoziu.

Czytaj też: Nowy Peugeot E-3008 – premiera na Salonie Samochodowym w Zurychu!

Grafika tytułowa: Peugeot