Gigantyczna wyspa w Xiaomi 12 Ultra: kolejne wycieki zwiastują nowości

Tylna ściana nowego flagowca Xiaomi nie przypomina niczego, co znamy ze współczesnych smartfonów.

Gdy kilka dni temu Oppo pokazało na chwilę swój chowany aparat, można było się spierać nad praktycznością rozwiązania, ale sam jego pomysł wynikał z prostego założenia – wybrzuszenia wyspy aparatu to archaiczny wzór konstrukcji, a kierunek zmian powinien obejmować redukcję miejsca, potrzebnego na umieszczenie sensorów na tylnej ścianie smartfona. Najnowsze przecieki dotyczące wzornictwa Xiaomi 12 Ultra sugerują, że chińska konkurencja Oppo ma na ten temat radykalnie odmienne zdanie. 

Czytaj też: Taki będzie Xiaomi 12! Wygląd wycieka do sieci!

Jak wynika ze zdjęć, opublikowanych przez leakstera Rodent950 i serwis LetsGoDigital, flagowiec Xiaomi nie tylko będzie wyróżniał się okazałą wyspą w stylu Nokii Lumii 1020, modelu sprzed prawie dekady. Oprócz niej na tylnym panelu znajdziemy też bardziej konwencjonalną, prostokątną płytkę, która dodatkowo wpłynie na grubość smartfona. Rozmiar nie powinien jednak dziwić, jeśli przyjrzymy się poszczególnym sensorom, wśród których obok co najmniej czterech aparatów znajdziemy też m.in czujnik światła i czujnik 3D ToF. 

Już wcześniejsze doniesienia o Xiaomi 12 sugerowały, że jeśli chodzi o aparat – będzie się działo. Nowe zdjęcie wersji Ultra wprowadza jednak jeszcze więcej zagadek, niż wcześniejsze rendery – tymczasem premiera modelu podstawowego nadchodzi wielkimi krokami, a jego prezentacji można spodziewać się nawet w tym tygodniu na zaplanowanym na 16 grudnia pokazie. Kolejne modele z rodziny mają być pokazywane na przestrzeni przyszłego roku, dlatego wersji Ultra możemy spodziewać się raczej w kolejnych miesiącach. Na razie nie będzie on jednak prawdopodobnie zasilany nowymi, potężnymi bateriami producenta, wiadomo jednak, że będzie wykorzystywał najnowszego Snapdragona 8 Gen 1.

Źródło: Slashgear, zdjęcie: Rodent950, LetsGoDigital – Mark Peters/ Twitter