Oppo pokazało wysuwany aparat, inny niż dotychczasowe pop-upy w smartfonach

Schowanie aparatu może odchudzić telefony, samo rozwiązanie ma też charakteryzować się dużą odpornością na uszkodzenia czy zalanie.

Trwają spekulacje na temat tego, co Oppo zaprezentuje podczas zaplanowanego na 14 i 15 grudnia, interaktywnego Oppo Inno Day. Dziś na Twitterze producent zaprezentował mały przedsmak tego, czego możemy się spodziewać – wysuwany moduł aparatu fotograficznego, czy też po prostu “chowający się aparat Oppo” (OPPO Retractable Camera), jak czytamy na pokazanym panelu. Chińska marka zauważa, że większość wysuwanych aparatów typu pop-up jest irytująca – co więc ma wyróżniać jej rozwiązanie? 

Czytaj też: Xiaomi 12 nadchodzi. Przed premierą zobaczyliśmy aparat modelu

Najczęściej problemem pop-upów jest podatność na uszkodzenia, tymczasem moduł Oppo został pokazany podczas wysunięcia jako odporny na upadki czy zalanie. Możliwość schowania aparatu, oprócz prawdopodobnego wpływu na parametry zoomu optycznego czy hybrydowego, powinna znacznie odchudzić telefon – na razie producent nie ujawnił jednak szczegółów, dotyczących zastosowania nowego rozwiązania. Dzięki tylnemu panelowi wiadomo, że rozmiar matrycy to 1/1,56 cala z ogniskową 50 mm i przysłoną f/2,4. 

https://twitter.com/oppo/status/1468143243183468556

Więcej na temat rozwiązania zgodnie z zapowiedzią usłyszymy 14 grudnia – wtedy też zapewne dowiemy się, czy wysuwany aparat znajdzie się w którymś z modeli Oppo, zaplanowanych na przyszły rok. Więcej na temat wydarzenia Oppo Inno Day i tego, jak wziąć w nim udział, przeczytasz w naszym wcześniejszym tekście.

Źródło: Gizmochina