Xiaomi zapowiada ważną zmianę! Smartfony będą pracowały dłużej?

Xiaomi to jeden z najbardziej cenionych w Polsce producentów smartfonów. Fani Androida nad Wisłą pokochali urządzenia chińskiego giganta za fantastyczny stosunek ceny do jakości. Jak się okazuje, wkrótce pojawi się kolejny argument przemawiający za kupnem smartfonów Xiaomi. Koncern zapowiedział właśnie dość poważną zmianę w polityce projektowania urządzeń, która budzi szacunek!

Smartfony Xiaomi wkrótce z lepszymi bateriami!

Xiaomi regularnie prezentuje nam nowe, ciekawe smartfony korzystające z najciekawszych rozwiązań technologicznych chińskiego giganta. Tym razem koncern zamierza skupić się na bardzo ważnym aspekcie, jakim są akumulatorki wbudowane w nasze urządzenia mobilne. Xiaomi ogłosiło właśnie, że opracowało autorską technologię pozwalającą na zwiększenie pojemności ogniw o nawet 10% oraz wydłużenie czasu ich pracy między ładowaniami o 100 minut.

Czytaj też: Xiaomi Pad 5 – (nie tylko) domowe centrum rozrywki!

Co ciekawe, na wprowadzenie nowych baterii na pokład urządzeń mobilnych Xiaomi nie będziemy musieli czekać specjalnie długo. Koncern zapowiedział bowiem, że nowy typ ogniwa trafi do masowej produkcji w drugiej połowie przyszłego roku. Możliwe więc, że skorzystamy z nich na przykład w przypadku smartfonów z rodziny Xiaomi 12T, które to powinny – zgodnie z przewidywaniami i strategią koncernu – trafić na półki sklepowe właśnie w drugiej połowie 2022 roku.

Jeśli chiński gigant w odpowiedni sposób zoptymalizuje koszty produkcji nowych, autorskich ogniw, to nie wykluczone, że trafią one także na pokład tańszych modeli producenta. Mam tu na myśli niezwykle popularną w naszym kraju linię smartfonów Redmi, które dostępne są w sprzedaży w bardzo atrakcyjnych cenach. Na razie jednak musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać zarówno na kolejne wieści związane ze wspomnianym rozwiązaniem, jak i na zapowiedź pierwszych smartfonów wyposażonych w nowej generacji baterie.