To koniec MacBooka Air? Apple ma nowy plan!

Apple to nie tylko diabelnie popularne smartfony z serii iPhone. Koncern z Cupertino ma bowiem w swojej ofercie całkiem pokaźne portfolio komputerów pracujących pod kontrolą macOS. Jednym z nich jest MacBook Air. To niezwykle popularny laptop giganta. Jak się jednak okazuje, Apple chce uprościć nazewnictwo swoich produktów i w przyszłym roku wspomniany model przejdzie najpewniej rebranding.

fot. Goran Ivos / Unsplash

MacBook Air będzie po prostu… MacBookiem?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Apple może zmienić nazwę jednego ze swoich najpopularniejszych komputerów. Być może od przyszłego roku będzie on po prostu MacBookiem. Chęć takiej zmiany może być motywowana tym, że obecnie, dość liczne portfolio produktów koncernu z Cupertino wprowadza w zakłopotanie nowych klientów, nie zorientowanych w ofercie producenta. Może się okazać, że już wkrótce Apple będzie miało w swojej ofercie dwie główne linie urządzeń w każdym segmencie.

Czytaj też: Apple zrezygnuje z notcha? Takie są przesłanki!

Mam tu na myśli sytuację, w której trzon oferty amerykańskiego giganta będą tworzyły urządzenia dla mas (jak iPhone, iPad, iMac czy MacBook) oraz sprzęt dedykowany profesjonalistom (iPhone Pro, iPad Pro, iMac Pro i MacBook Pro). Byłaby to naprawdę rozsądna decyzja, która pomogłaby osobom wkraczającym dopiero w ekosystem Apple lepiej zorientować się w tym, który sprzęt powinien spełnić ich wymagania. Na razie jednak mamy do czynienia z informacjami nieoficjalnymi, na których potwierdzenie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Myślę, że informacje w powyższej kwestii zaczną się nam klarować na wiosnę, kiedy to do sieci zaczną trafiać pierwsze przecieki związane ze sprzętem Apple na rok 2022. Amerykanie na pewno zrobią co się da, by nie zawieść najwierniejszych fanów marki i by przyciągnąć do swoich urządzeń nowych użytkowników. Mam nadzieję, że ci ostatni najbardziej skorzystają na całej sytuacji. Czekamy w takim razie na kolejne wieści!

Grafika tytułowa: Kaleidico / Unsplash