Piekarnik Haier I-Touch Series 4 – inteligentny dom zaczyna się w kuchni

Na pewno masz inteligentny smartfon, telewizor i zegarek. Być może masz inteligentne oświetlenie i ogrzewanie, odkurzacz i kilka innych gadżetów. Dziś, do tej wspaniałej smart rodziny dołączył inteligentny piekarnik.

Piekarnik do niedawna był tajemniczym urządzeniem, które obowiązkowo musi znaleźć się w każdej kuchni, ale nie każdy wie i umie z niego korzystać. Do tej pory łatwiej i wygodniej było podgrzać coś w kuchence mikrofalowej, na gazie lub płycie indukcyjnej. Piekarnik był traktowany jako strefa zarezerwowana dla profesjonalistów, takich jak szef kuchni, babcia, mama lub żona. Czasy się zmieniają, urządzenia stają się coraz bardziej samodzielne, a niektóre wręcz wyręczają nas w wielu codziennych obowiązkach. Po lodówce, ekspresie, pralce i zmywarce nadszedł czas na piekarnik Haier I-Touch Series 4.

Czy jesteś smart?

Inteligentny dom nie jest już nowoczesnym słowem znanym jedynie z filmów i powieści SF. Dziś większość z nas korzysta z urządzeń, wyposażonych w funkcje smart. Niezależnie od tego, jak bardzo się na tym znamy lub nie, inteligentne RTV i AGD są wszechobecne i na porządku dziennym. Pomagają nam w przygotowaniu potraw, w zakupach, w codziennych obowiązkach. Niektóre, takie jak odkurzacz czy oświetlenie, potrafią nas całkowicie wyręczyć.

Przeczytaj też: Dania jak z 5-gwiazdkowej restauracji – z Haier to możliwe! | CoNowego.pl

Piekarniku, przygotuj mi na obiad…

Zapomnij o mikrofali, o jedzeniu na telefon, o diecie pudełkowej. Jeżeli naszej redakcji udało się przygotować zdrowy, pyszny i pachnący obiad, to Wam też to się uda. Haier I-Touch Series 4 to piekarnik, z którym przygotujecie ponad 350 potraw. Ja tylu nawet nie potrafię wymienić. Najnowsza technologia i sztab inżynierów z firmy Haier przyczynili się do powstania piekarników z linii I-Touch Series 4, które ugotują, upieką i podgrzeją dosłownie każde danie, jakie sobie tylko zażyczymy.

I jak inteligentny

Piekarniki Haier I-Touch Series 4 to urządzenia wielofunkcyjne, które zostały wyposażone w komputer pokładowy oraz kolorowy wyświetlacz dotykowy. Jednak ekran nie służy jedynie do tych prostych i podstawowych funkcji jak zmiana temperatury i ustawienia czasu pieczenia. Ten wyświetlacz to centrum sterowania kuchnią, wasz osobisty szef kuchni i książka kucharska w jednym. Pierwsze co musimy zrobić, to podłączyć piekarnik do naszej sieci WiFi i połączyć z aplikacją mobilną hOn.

Ekran dotykowy

Intuicyjny kolorowy wyświetlacz nie ogranicza się do podstawowych funkcji, ale oferuje dużo gotowych presetów dla bardziej zaawansowanych amatorów gotowania a także profesjonalistów. Podając rodzaj mięsa lub wagę innych składników, piekarnik sam dobiera odpowiedni program pieczenia. Ale najbardziej zaskakującą jest obrazkowa książka kucharska, z gotowymi przepisami. Haier posunął się jednak o krok dalej i wyeksportował wszystko do aplikacji mobilnej hOn.

Gotowanie w 5ciu krokach

Zaczynamy od uruchomienia aplikacji mobilnej Haier hOn, a następnie wchodzimy w książkę z przepisami. Na początek warto wybrać coś prostego, ja wybrałem cztery uda z kurczaka z warzywami. Jeżeli jeszcze nie mamy składników, to biegniemy do sklepu, a jeżeli mamy, to wczytujemy się w przepis. Wystarczy wybrać dotykiem palca jedną z 350 potraw, a na ekranie smartfona pojawi się lista potrzebnych składników i przypraw. Po umyciu składników i doprawieniu układamy na blasze, wciskamy w aplikacji przycisk start i czekamy cztery minuty na odpowiednią temperaturę. Następnie nasze danie ląduje w piekarniku i czekamy cierpliwie na powiadomienie w telefonie. Po godzinie i piętnastu minutach piekarnik poinformował mnie, że obiad jest gotowy i wyłączył się automatycznie. Haier pokazuje i udowadnia, że każdy z nas, nawet bez doświadczenia w kuchni, potrafi przygotować dania obiadowe, ciasta, bułki i desery. Może nie wszystkie będą od razu wyglądały jak z obrazka, ale z całą pewnością będą zdrowe i będą smakowały.

Trochę o technologii

To, co czyni piekarnik Haier I-Touch Series 4 tak wyjątkowym, to wiele zaawansowanych technologii, które zostały nam zaserwowane w łatwy i intuicyjny sposób. Składają się na to lata doświadczeń, profesjonalne zaplecze specjalistów, fantastyczna książka kucharska, aplikacja mobilna, liczne czujniki, termosonda do kontrolowania temperatury mięsa, cyrkulacja powietrza, funkcja pary, ale także przełomowe funkcje oczyszczania piekarnika. Funkcja pyrolityczna Eliminuje osady tłuszczu i pozostałości po gotowaniu, spalając je w temp. 430°. To tyle w kwestii sprzątania.

Przeczytaj też: Haier Cube HTF-610DSN7 – nowoczesna lodówka w rozmiarze XXL! | CoNowego.pl

Podsumujmy…

Haier I-Touch Series 4 to inteligentny piekarnik, z panelem dotykowym, książką kucharską, aplikacją mobilną i wieloma zaawansowanymi technologiami, dzięki którym każdy z nas może gotować prawie jak szef kuchni. Wszystkie te funkcje smart powodują, że nie trzeba przekopywać Internetu w poszukiwaniu przepisów babci, żeby przygotować smaczne i zdrowe danie. Obrazkowe, przejrzyste i intuicyjne menu, a także 350 gotowych przepisów sprawiają, że przygotowanie dań, wypieków i deserów staje się proste dla każdego.

Dane techniczne Haier I-Touch 4 HWO60SM5T9BH

 • Wymiary: 59,5 x 59,5 x 56,8 cm
 • Kolor frontu: czarny
 • Drzwi: otwierane uchylnie
 • Sterowanie: elektroniczne – dotykowe (sensorowe) na froncie piekarnika
 • Wyświetlacz: ekran dotykowy
 • Typ prowadnic w piekarniku: teleskopowe
 • Liczba poziomów pieczenia: 5
 • Czyszczenie piekarnika: pyroliza
 • Programator pracy piekarnika: elektroniczny    
 • Klasa energetyczna: A+
 • Napięcie zasilania: 230 V
 • Moc przyłączeniowa: 3,4 kW
 • Pojemność: 70 litrów
 • Zużycie energii (tryb tradycyjny): 1,1 kWh
 • Zużycie energii (tryb z wentylatorem): 0,68 kWh            
 • Funkcje podstawowe pieczenia: grill, grill + wentylator, grzałka dolna, grzałka dolna + wentylator, konwekcja, konwekcja + wentylator, supergrill, termoobieg
 • Termosonda: tak
 • Funkcje dodatkowe: rozmrażanie
 • Dodatkowe informacje: miękkie domykanie drzwi         
 • Bezpieczeństwo użytkowania: chłodny front
 • Wyposażenie: 1 głęboka półka blaszana, 1 półka blaszana, 2 ruszty
 • Cena: ok. 2999 zł