Sony goni Microsoft w usługach gier

PlayStation Plus to odpowiedź japońskiego koncernu na Xbox Game Pass, usługę subskrypcji gier Microsoftu.

Firma poinformowała, że połączy swoje istniejące usługi PlayStation Plus i PlayStation Now w jedną usługę subskrypcji o nazwie PlayStation Plus. Nowa usługa wystartuje w czerwcu i będzie dostępna w trzech poziomach: pakiet podstawowy, Essential i Plus Premium.

Główny konkurent Microsoft mocno promuje swój Game Pass, pozyskując wielkich wydawców gier wideo, takich jak Activision Blizzard i Bethesda. Za łączną kwotę 76 miliardów dolarów, wprowadza ich popularne tytuły do ​​usługi.

Xbox Game Pass jest uważany za rodzaj „Netflixa dla gier”. Umożliwia graczom granie w gry wideo na telefonie, komputerze lub konsoli Xbox za pośrednictwem chmury, eliminując potrzebę korzystania z drogiego sprzętu.

Sony powiedziało, że jego usługa PS Plus Premium pozwoli użytkownikom przesyłać strumieniowo gry na komputer, a także na PS4 i PS5. Gracze będą mogli również wypróbować niektóre gry, zanim zdecydują się je kupić.

Szef Sony, Jim Ryan zamieścił na blogu wpis, w którym oświadczył. „Nowe poziomy Extra i Premium stanowią poważną ewolucję PlayStation Plus. Dzięki tym poziomom naszym głównym celem jest upewnienie się, że setki oferowanych przez nas gier będą zawierać treści najwyższej jakości. To będzie nas wyróżniać”.

Na dzień premiery przewidziano dostęp do takich tytułów jak: Death Stranding, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales i Returnal. Sony zapowiada, że mocno pracuje nad dodaniem kolejnych tytułów.   

Czytaj także: Call of Duty jednak dla PlayStation? Microsoft uspokaja