Kolejny luksusowy van? Volvo EM90 oficjalnie!

Pamiętacie jeszcze czasy, w których nie panowała powszechna moda na SUV-y, a widok rodzinnych vanów na naszych drogach był czymś zupełnie powszednim? Wydaje się, że to już nie wróci. W ostatnich tygodniach jednak można zauważyć renesans vanów w zupełnie innym segmencie. Mowa tu o samochodach luksusowych. Całkiem niedawno swoją propozycję zaserwował nam tu Lexus. Jak się okazuje – to nie jedyny producent chcący oferować nam przestronne samochody dla wymagających. Właśnie bowiem oficjalnie zadebiutowało Volvo EM90!

fot. Volvo

Volvo EM90 – co o nim wiemy?

Nowość od Volvo ma bazować na samochodzie z Chin – Geely Zeekr 009. Zostanie jednak oczywiście na zewnątrz dostosowana do filozofii stylistycznej charakterystycznej dla szwedzkiej marki – widzimy to chociażby po specyficznych reflektorach, które wyróżniają nowe modele Volvo na drogach.

Wnętrzne nowego minivana Volvo jest przestronne i komfortowe. Wygodnie może tu podróżować sześć osób. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie skorzystają z dobrodziejstw nowoczesnego systemu inforozrywki z dużymi ekranami oraz nagłośnieniem Bowers & Wilkins. Na pokładzie tego okrętu drogowego nie zabraknie również najnowszych rozwiązań Volvo wpływających na wygodę prowadzenia samochodu oraz na bezpieczeństwo na drogach.

Jednostka napędowa to silnik elektryczny o mocy 272 KM. Akumularor o pojemności 116 kWh ma zapewnić 738 km zasięgu (choć ren realny z pewnością będzie sporo niższy). W tej chwili Volvo nie zamierza sprzedawać swojego nowego, luksusowego elektryka w Europie. Może jednak wkrótce, na kanwie popularności konkurencyjnego Lexusa, zmieni swoją decyzję?

fot. Volvo

Czytaj też: Volvo stawia na eko-samochody!

Grafika tytułowa: Volvo