Volvo stawia na eko-samochody!

Volvo od lat stara się stawiać w przypadku swoich kolejnych modeli samochodów nie tylko na szwedzką praktyczność, ale i na innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i wygody podróży. W ostatnich latach skandynawski koncern przywiązuje też coraz większą wagę do ekologii. Wszystkie nowe modele Volvo będą już elektryczne, a w procesie ich projektowania kluczową kwestią będzie minimalizacja śladu węglowego oraz stawianie na materiały przyjazne środowisku. Jednym z pierwszych modeli zaprojektowanych w zgodzie z nową filozofią jest Volvo EX30.

fot. Volvo

Wnętrze w zgodzie z naturą!

Volvo w przypadku swoich nowych, zelektryfikowanych modeli stawia na rozwiązania mające być jak najmniej inwazyjne dla środowiska naturalnego. Doskonałym przykładem może być tu najnowszy model EX30. W jego przypadku około 25% całego aluminium oraz 17% stali i tworzyw sztucznych wykorzystanych w procesie projektowania pochodzi z recyklingu. Szczególną uwagę Volvo przykłada do promowania sposobu, w jaki wykończono wnętrze nowego samochodu – z wykorzystaniem zarówno elementów dekoracyjnych wykonanych z materiałów odnawialnych, jak i pochodzących z recyklingu.

Poza tym we wnętrzu postawiono na 12,3-calowy ekran konsoli centralnej, na którym prezentowane są wszystkie najważniejsze informacje. Nie jest to do końca praktyczne rozwiązanie, ale przynajmniej wygląda to niezwykle nowocześnie. Oczywiście możemy się spodziewać skórzanych foteli, wszelkich udogodnień związanych z komfortem podróży oraz niezłego nagłośnienia. Szwedzki koncern serwuje nam także najnowsze rozwiązania z kategorii bezpieczeństwa, w tym nową generację funkcji Park Pilot Assist.

Najnowszy SUV Volvo EX30 będzie można obejrzeć na żywo w dniach 15-18 lipca, w showroomie Volvo Cars w Warszawie, przy ulicy Marszałkowskiej.

Czytaj też: Aż do 2000 złotych zwrotu za opinię – nowa promocja Samsunga!

Grafika tytułowa: Volvo