Ekstremalna przygoda Nissana zakończona sukcesem!

Chris i Julie Ramsey, odważne małżeństwo poszukiwaczy przygód, właśnie ukończyło spektakularną podróż na biegun południowy na Antarktydzie, pokonując 30 000 kilometrów w 100% elektrycznym Nissanie ARIYA. To historyczne osiągnięcie, które potwierdza możliwości pojazdów zasilanych energią elektryczną w ekstremalnych warunkach.

Poważne wyzwanie i niesamowita przygoda

Rozpoczynając swoją podróż na zamarzniętym Morzu Arktycznym, dokładnie w miejscu wskazanym jako magnetyczny biegun północny w 1823 roku, para przemierzyła zróżnicowane tereny Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej. Ich celem było dotarcie do bieguna południowego, co udało się bezpiecznie po przemierzeniu najbardziej odległego kontynentu na Ziemi.

Nissan ARIYA, wyposażony w napęd na cztery koła e-4ORCE, udowodnił swoją wytrzymałość i niezawodność, przechodząc pomyślnie przez ekstremalne temperatury, duże wysokości, długie dystanse i wyboiste bezdroża. To pierwszy raz, kiedy samochód, zwłaszcza elektryczny, zakończył tak długą podróż bez żadnych modyfikacji układu napędowego czy akumulatora.

Ekspedycyjny Nissan ARIYA został dostosowany przez firmę Arctic Trucks, umożliwiając zamontowanie 39-calowych opon BF Goodrich. To dowód na to, że pojazdy elektryczne mogą skutecznie konkurować z tradycyjnymi pojazdami terenowymi w najbardziej wymagających warunkach.

Chris i Julie rozpoczęli planowanie swojej niezwykłej wyprawy już w 2017 roku po ukończeniu Rajdu Mongolskiego w Nissanie LEAF. Ich celem było nie tylko udowodnienie możliwości samochodów elektrycznych w ekstremalnych warunkach, ale także zwrócenie uwagi na potrzebę rozwoju infrastruktury ładowania. W ten sposób pragną przyczynić się do zmiany percepcji pojazdów elektrycznych i zainspirować innych do podobnych wyzwań.

Podróż „Od bieguna do bieguna” nie tylko ustanowiła rekord, ale także otworzyła nowe możliwości dla elektrycznych pojazdów terenowych. To inspirujący krok w kierunku zrównoważonej mobilności i świadczy o potencjale pojazdów elektrycznych w najbardziej wymagających warunkach środowiskowych.

Czytaj też: Nissan świętuje 90-te urodziny

Grafika tytułowa: Nissan