Nissan świętuje 90-te urodziny

Japoński gigant motoryzacyjny, Nissan Motor Co., Ltd., obchodzi swoje imponujące 90-lecie obecności na rynku, łącząc zarówno przestrzeń wirtualną, jak i rzeczywistą. Z tej okazji firma wprowadza liczne innowacje do swojej wirtualnej galerii, Nissan Crossing, oraz otwiera wyjątkową wystawę w swojej głównej siedzibie, przedstawiającą pełną historię firmy od momentu jej założenia w 1933 roku.

Wyjątkowe wydarzenie dla japońskiego koncernu

Wirtualna galeria Nissan Crossing, dostępna na platformie VRChat, przeszła gruntowne odświeżenie. Dodano do niej nowe elementy, wprowadzając odwiedzających w cztery fascynujące światy metawersum Nissana. Nowe funkcje obejmują prezentację rocznicowego logo, opowieści o historii marki, eksponaty zabytkowych samochodów, a także możliwość wirtualnej jazdy testowej modelem Tama – pierwszym elektrycznym samochodem Nissana z 1947 roku. Odważni mogą także przetestować najnowszy elektryczny minisamochód, Nissan Sakura. Wszystko to podczas świątecznych dekoracji, które dodają wyjątkowego klimatu.

Jednak prawdziwą perełką jest specjalna rocznicowa wystawa w głównej siedzibie Nissana w Jokohamie, trwająca do 27 grudnia. Znajdująca się na Nissan Walk, przedstawiająca historię firmy w sposób chronologiczny, ta wystawa przyciąga tysiące ludzi przechodzących między stacją Jokohama a dzielnicą Minatomirai.

W gablotach prezentowane są nie tylko kluczowe momenty w historii Nissana, ale także pionierskie technologie i najważniejsze modele samochodów, uzupełnione o kontekst społeczny. Rozciągając się na 75 metrów, wystawa zaczyna się od chwili założenia firmy i kończy się prezentacją planów na przyszłość. To idealna okazja dla odwiedzających, aby zgłębić zarówno przeszłość, jak i przyszłość marki.

Od momentu założenia, motto Nissana, „mieć odwagę robić to, czego obawiają się robić inni”, kieruje kolejne pokolenia pracowników do innowacyjnego przesuwania granic. To także misja Nissana, który zobowiązuje się do tworzenia czystszych, bezpieczniejszych i bardziej przyjaznych dla wszystkich światów. Z tej okazji Nissan nie tylko celebruje przeszłość, ale również rzuca wyzwanie przyszłości, pozostając wiernym swoim korzeniom innowacyjności.

Czytaj też: Opony zimowe czy wielosezonowe – które wybrać?

Grafika tytułowa: Dima Panyukov / Unsplash