Ważna nowość w Google Play

Google stara się nieustannie rozwijać swoje usług po to, by korzystanie z nich było jak najbardziej przystępnym i intuicyjnym doświadczeniem. Tyczy się to również rozwiązań dedykowanych systemowi Android. Amerykanie wprowadzają właśnie ważną nowość do Google Play. W jaki sposób wesprze użytkowników w codziennym korzystaniu z tego marketu?

Lepsza kontrola nad urządzeniami z Androidem

W Google Play wdrażana jest nowa zakładka, która pozwoli na bardziej intuicyjne zarządzanie wszystkimi naszymi urządzeniami z Androidem na pokładzie. To szczególnie przydatne rozwiązanie dla tych osób, które konsekwentnie budują w domu ekosystem bazujący właśnie na urządzeniach pracujących pod kontrolą oprogramowania z Mountain View. Teraz wygodniejsze będzie zarządzanie smartfonami, tabletami, Chromebookami, telewizorami czy nawet samochodami.

Oczywiście możemy spodziewać się, że Google będzie wdrażało swoje nowości falami. Nie będą one dostępne od razu, by uniknąć w ten sposób jakichś niekontrolowanych problemów. Na pokładzie naszych urządzeń z Androidem powinniśmy więc skorzystać z nowej zakładki w Google Play w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

Czytaj też: Samsung pomoże nam naprawiać składane smartfony

Grafika tytułowa: Daniel Romero / Unsplash