Sony LinkBuds WF-L900W – słuchawki, które łączą dwa światy

Niesamowita, bardzo odważna i oryginalna konstrukcja słuchawek sprawia, że są dosłownie inne niż wszystkie. Inaczej wyglądają niż tradycyjne słuchawki, inaczej odtwarzają dźwięk i inaczej się nimi steruje.

Patrząc na Sony LinkBuds WF-L900W od razu ciśnie mi się na usta apple’owskie hasło – Think Different. Oto Sony stworzyło słuchawki, które są zupełnie inne od pozostałych. Podczas gdy wszyscy używając słuchawek chcemy się odciąć od świata zewnętrznego, to Sony proponuje konstrukcję otwartą, dosłownie z otworem na wylot w głośniku. Nowatorskie pomysły oceniane są zerojedynkowo: albo staną się hitem, albo znikną na zawsze. Jakie są zalety takiego rozwiązania, komu spodobają się słuchawki przepuszczające hałas i dźwięki z zewnątrz? Wbrew pozorom nie wszyscy chcemy się izolować słuchając muzyki, najlepiej świadczy o tym fakt, że większość słuchawek, niezależnie od tego, czy mają ANC (aktywna redukcja szumów) czy nie, posiadają opcję zwaną Ambient Mode, Hear Thru, nazewnictwo jest różne. Ponieważ każde słuchawki w uszach są niczym kołki blokujące dopływ jakichkolwiek dźwięków zewnętrznych, to jest to funkcja, która wykorzystuje mikrofony, żeby odtwarzać w naszych uszach otaczające nas odgłosy. Sony pomyślało inaczej i zaprojektowało słuchawki w których podczas słuchania muzyki, można swobodnie rozmawiać.

Think Different

Sony LinkBuds WF-L900W to słuchawki o otwartej konstrukcji. Zostały zaprojektowane dla ludzi chcących pozostać w kontakcie z innymi domownikami, kolegami z pracy, napotkanymi ludźmi. Doskonale sprawdzają się w pracy w biurze, w którym nie możemy sobie pozwolić na totalne odcięcie. Muzyka spokojnie płynie do naszych uszu, nie przeszkadzając innym pracownikom, ale jednocześnie jesteśmy w stanie słyszeć, wszystko to, co dzieje się wkoło nas. Słuchawki doskonale sprawdzają się w samochodzie, w którym nie możemy sobie pozwolić na zatkanie uszu. Podobnie sprawy się mają z jazdą na rowerze, a nawet bieganiem. Zasadniczo trudno jest mi wymyśleć sytuacje, w której słuchawki nie znalazłyby zastosowania.

Przeczytaj też: Soundcore Liberty 3 Pro – Flagowe słuchawki TWS z ANC (conowego.pl)

Pączek w maśle

Materiały z jakich powstały słuchawki pochodzą w części z recyklingu i jest to matowe tworzywo sztuczne w kolorze białym o miłej, aksamitnej powierzchni. Etui ładujące jest bardzo małe, posiada od frontu przycisk do otwierania i diodę. Od tyłu znajdziemy port USB-C i przycisk służący do parowania słuchawek z telefonem. Wygląd samych słuchawek jest bardzo oryginalny i przypomina kuleczkę połączoną z pączkiem. W kuleczce znajduje się elektronika, a w pączku głośnik. LinkBuds nie mają żadnych paneli dotykowych ani przycisków.

Magiczne sterowanie

Sony po raz kolejny postanowiło zawstydzić konkurencję i zaproponowało absolutnie innowacyjne sterowanie słuchawkami. Same urządzenie nie posiada przycisków, ale ma za to, całą masę czujników i sensorów. Sterowanie LinkBuds odbywa się poprzez stukanie palcem o kość policzkową. Konkretne funkcje można przypisać prawej i lewej słuchawce. Standardowo podwójne puknięcie oznacza play/stop lub odbieranie i kończenie połączeń telefonicznych. Stuknięcie 3x prawej może pogłośnić muzykę, a jedno przyciszyć. Metoda jest zaskakująca, ale działa za każdym razem bez pudła.

A co w środku…

Sony LinkBuds WF-L900W to zaawansowane technologicznie urządzenie, które zostało wyposażone w wiele technologii usprawniających nasze codzienne życie. Słuchawki mają Bluetooth w wersji 5.2 o zasięgu do 10 metrów i obsługują kodeki SBC i AAC. System Precise Voice Pickup dokładnie wsłuchuje się w nasz głos, uczy się go i skupia na nim całą swoją uwagę, żeby nasze rozmowy były jak najwyższej jakości. Z kolei Adaptive Volume Control dba o to, aby muzyka docierająca do naszych uszu nie była nadmiernie zagłuszana przez otaczający nas świat. LinkBudsy pracują w rozpiętości pasma przenoszenia: 20 – 20000 Hz na przetwornikach 12 mm.

Przeczytaj też: Słuchawki z najlepszym ANC – BOSE QC45 – powrót króla (conowego.pl)

Podsumujmy…

Sony LinkBuds WF-L900W to dokanałowe słuchawki o otwartej i innowacyjnej konstrukcji. Zasadniczo oferują nam kontakt z otaczającym nas światem bez wykorzystywania mikrofonów i drenowania baterii. Świetnie sprawdzą się w biurze, w domu, podczas spaceru, jazdy samochodem czy uprawiania sportu. Dzięki ochronie na poziomie IPX4, są odporne na zachlapania, deszcz i kurz. Jedno ładowanie baterii pozwala na pracę do 5 godzin. Słuchawki posiadają funkcję szybkiego ładowania i 10 minut zapewnia 1,5 h odsłuchu.

Specyfikacja Sony LinkBuds WF-L900W

 • Typ słuchawek: dokanałowe
 • Typ podłączenia: bezprzewodowe         
 • Wersja Bluetooth: 5.2
 • Czas pracy: 5,5 h
 • Dodatkowe zasilanie z etui: 12 h
 • Zasięg: 10 m
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 20000 Hz       
 • Średnica przetwornika: 12 mm
 • Waga: 4,1 g
 • Stopień ochrony: IPX4
 • Cena: 749 zł
ZaletyWady
Oryginalna konstrukcjaBrak ładowania indukcyjnego
Bardzo praktyczna, otwarta konstrukcja
Dobra jakość dźwięku
Waga piórkowa
Szybkie ładowania