Słuchawki z najlepszym ANC – BOSE QC45 – powrót króla

Patrząc na następcę kultowych słuchawek Bose QuietComfort 35, na pierwszy rzut oka absolutnie nic się nie zmieniło. Jednak, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, diabeł tkwi w szczegółach.

Może to zabrzmi dziwnie, ale nie wyczekiwałem specjalnie następcy BOSE QC35, a to dlatego, że tak bardzo mi „leży” ten model, lubię jego design, kształt i rozmiar nauszników, całą konstrukcję, a także doskonale zaprojektowane i rozmieszczone przyciski. Byłem święcie przekonany, że nowy model słuchawek BOSE nie spodoba mi się, bo nie da się poprawić ideału. Gdy wreszcie nadszedł ten dzień, w którym do redakcji przyjechały BOSE QC45, leniwie spojrzałem przez ramię w stronę pudełka… i nie mogłem uwierzyć w to, co zobaczyłem. BOSE QC 45 wyglądają identycznie jak BOSE QC35!

Gdy wada czasem staje się zaletą

Wspaniałe jest to, że tak renomowana marka, nie ulega zwariowanym, światowym trendom i wyścigom szczurów, w których każdy producent pręży muskuły i zatrudnia cały sztab inżynierów, dezajnerów, żeby co roku wymyślić coś nowego. Trzeba mieć jaja, żeby powiedzieć – stop, ten projekt zostaje taki, jaki jest! Niektóre marki, takie jak Apple, podobnie jak BOSE dotarły projektowo do miejsca, w którym zatrzymały się na pewien czas np. z laptopami, smartfonami i zegarkami, które mimo upływu lat, pozostają podobne do poprzednich modeli albo nawet takie same. Właśnie za to kochamy te marki, bo jak coś jest piękne, funkcjonalne i dobre, to czasem trudno jest zaproponować coś lepszego, … i wcale nie świadczy to o braku kreatywności tych firm, ale o pewnej dojrzałości, dużej wrażliwości, doskonałym wyczuciu, odwadze i doświadczeniu.

Dotyk

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Poczujesz to wtedy, gdy weźmiesz je w dłonie. W dotyku są delikatne, lekkie i satynowe. Sprężysta, ale nieuciskająca konstrukcja doskonale dopasowuje się do kształtu głowy. Szeroki pałąk cichutko wysuwa się do odpowiedniej wysokości ucha. Miękkie i puszyste nauszniki idealnie okalają uszy. Przycisk zasilania jest na prawej, zewnętrznej obudowie nausznika, służy on też do parowania z nowymi urządzeniami. Na tylnej krawędzi są trzy przyciski: dwa skrajne do regulacji głośności i środkowy pełniący funkcję start/stop, a także odbierania i kończenia rozmów telefonicznych. Od dołu jest gniazdo ładowania USB-C. Na krawędzi prawego nausznika, pod kciukiem, w miejscu, w którym kciuk naturalnie ląduje, gdy łapiemy słuchawki w dłonie, jest przycisk od aktywacji ANC. Od dołu jest też wejście na kabel typu Jack.

Dlaczego są lepsze?

Skoro nowe słuchawki wyglądają identycznie, jak ich starszy model, to pewnie zastanawiasz się, co się w nich zmieniło? Otóż całkiem sporo. Oto najważniejsze zmiany w telegraficznym skrócie. Nowe BOSE QuietComfort 45 mają 4 mikrofony, dzięki czemu dokładniej izolują głos podczas rozmowy i dzięki czemu lepiej działa w nich system redukcji szumów ANC. Słuchawki mają nowszy Bluetooth 5.1, który ma stabilniejsze połączenie, dalszy zasięg i umożliwia podłączenie QC45 do dwóch urządzeń jednocześnie. Nowa, większa i bardziej wydajna bateria pozwala teraz na słuchanie do 24 godzin muzyki.

Nowe funkcje

W słuchawkach pojawiły się też nowe funkcje, które poprawiają znacząco walory odsłuchowe muzyki, rozmowy telefoniczne, a także kontakt z naszym otoczeniem. BOSE oferuje swoją legendarną i najlepszą na rynku redukcje hałasów ANC. Wyobraź sobie, że jesteś w kawiarni, biurze lub domu, w którym jest głośno. QC45 oferują nam dwa tryby pracy: Cichy z aktywną redukcją szumów ANC, który totalnie odcina nas od tego, co się dzieje dookoła oraz tryb Aware, z którym możemy słuchać muzyki lub rozmawiać przez telefon, ale jednocześnie słysząc wszystko to, co się dzieje obok nas. Pozwala to zachować czujność w sytuacjach, w których nie możemy sobie pozwolić na całkowitą izolację od otoczenia. Kolejną technologią jest TriPort Accoustic Architecture, autorska konstrukcja zapewniająca odpowiednią wentylację muszli słuchawek, w taki sposób, żeby zwiększyć głębię i pełnię brzmienia muzyki. Ostatecznie otrzymujemy najlepszej jakości dźwięk, bardzo wysoką wierność brzmienia i mięsiste, przyjemne dla ucha basy.

Podsumujmy…

BOSE QuietComfort 45 to najnowsza odsłona kultowych i flagowych słuchawek amerykańskiego producenta z niemal 60 letnim doświadczeniem i z najbardziej zaawansowaną technologią ANC. Pierwsze słuchawki z ANC powstały z myślą o ludziach podróżujących często samolotami, gdyż w pierwszej odsłonie system redukcji szumów, niwelował praktycznie do zera monotonny dźwięk silników. Z biegiem lat technologia została unowocześniona i stała się nam potrzebna jak suchej studni woda. Dzięki temu dziś QC 45 to najbardziej zaawansowane technologicznie słuchawki o pięknym i naturalnym brzmieniu. Cenie je za ponadczasowy design, bardzo dobre brzmienie, świetną redukcje hałasu i długa pracę baterii.

Dane techniczne BOSE Bose QuietComfort 45

 • Typ słuchawek: nauszne
 • Typ podłączenia: bezprzewodowe z opcją kabla 3,5mm
 • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth 5.1
 • Czas pracy: 24 h
 • Zasięg: 10 m     
 • Mikrofon: x4
 • Regulacja głośności: tak
 • Aktywna redukcja szumów: ANC
 • Kompatybilny z asystentem głosowym: Asystent Google, Amazon Alexa, aplikacja Bose Connect
 • Złącze: jack 3,5 mm
 • Cena: 1549 zł
ZaletyWady
Ponadczasowy designBrak wad
Najlepszy na rynku ANC
Wygoda użytkowania
Przyciski w intuicyjnych miejscach
Etui podróżne