Overwatch 2 za darmo dla wszystkich!

Od 26 kwietnia do 17 maja Blizzard Entertainment zorganizował beta testy gry Overwatch 2. Gracze mogli ścierać się w trybie rywalizacyjnym PvP. Nie wszystkim udało się otrzymać dostęp do testów, ale większość tych, którzy mieli okazje do nich przystąpić, chwalili gameplay i nowe rozwiązania zastosowane przez deweloperów.

Testy Overwatch 2 przyciągnęły ogromne rzesze widzów na największe serwisy streamingowe. Nadchodząca produkcja Blizzarda oglądana była w pewnym momencie przez prawie 1,5 miliona osób na żywo.

Teraz wydawca poinformował o szczegółach – OW 2 dostępne będzie w modelu free to play!

„Wierzymy, że gra polega przede wszystkim na interakcjach społecznościowych, które powinny być przeżywane wspólnie ze wszystkimi. Przejście na darmowy model otworzy świat Overwatch na więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej. Usunięcie bariery wejścia sprawi, że każdy będzie mógł łatwo i szybko dołączyć do meczu ze znajomymi. To właśnie inkluzywność była głównym powodem naszej decyzji. Gdy trzymamy się razem i działamy jako zespół, nic nie stanie nam na drodze”. Czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej.

Overwatch 2 w trybie PvP pojawi się na rynku już 4 października. Zaplanowana data będzie oficjalną premierą, lecz na zasadzie Wczesnego Dostępu, który może zawierać nieco ograniczone możliwości.  Pojawi się na komputerach osobistych z systemem Windows, ale i na takich konsolach, jak PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X|S oraz Nintendo Switch. Już 16 czerwca o godzinie 19:00 na kanałach Overwatcha na YouTube i Twitchu odbędzie się specjalna prezentacja.  

Dodatkowo osoby, które posiadają pierwszą część gry, zostaną w odpowiedni sposób nagrodzone. Z myślą o nich Blizzard przygotował tzw. pakiet założycielski Overwatch 2. W jego skład wejdą dwie epickie skórki, wyjątkowy portret założyciela oraz… prezent niespodzianka.

Czytaj także: Tylko dzisiejszej nocy szansa na Twitch Dropa Overwatch 2!