Razer Chroma Ornara V3 X – przewodowa klawiatura gamingowa

Zaprojektowana tak, aby łączyła w sobie nowoczesne technologie z użytecznymi funkcjonalnościami gamingowymi

Firma Razer kojarzy nam się z typowo gamingowymi produktami z najwyższej półki. Ich laptopy zawsze były najszybsze, myszki i klawiatury najbardziej zaawansowane i wytrzymałe, a słuchawki innowacyjne i niemal bezkonkurencyjne. Każdy produkt jest starannie przemyślany, zaprojektowany specjalnie z myślą o graczach i jego potrzebach. Jednak ma to swoją cenę i w dodatku nie małą. Topowe klawiatury Razer kosztują nawet ponad 1500 zł, jak Blackwidow V4 Pro. Na szczęście Razer myśli o wszystkich graczach i stworzył budżetowy model Ornata V3X, za jedyne 199 zł, dzięki czemu jedna z najsłynniejszych dewiz świata gamingu, „Dla graczy, od graczy”, jest jeszcze bardziej aktualna niż kiedykolwiek wcześniej.

Ultrapłaska konstrukcja

Razer Chroma Ornata V3X to przewodowa klawiatura gamingowa z podświetleniem Chroma. Konstrukcja została wykonana w całości z czarnego, matowego i wytrzymałego na pęknięcia plastiku. Trzy cechy, które ją doskonale definiują to: smukła konstrukcja, cicha praca i ergonomiczna forma. Niezwykle płaska budowa sprawia, że klawiatura nieznacznie odstaje od blatu, a tym samym powoduje mniejsze zmęczenie dłoni. Od dołu znajdziemy dwustopniowe, rozkładane nóżki oraz specjalne rowki, które umożliwiają poprowadzenie kabla w trzech kierunkach, w zależności od tego, po której stronie monitora stoi komputer.

Przeczytaj też: ROG Strix Flare II Animate – więcej niż klawiatura dla graczy (conowego.pl)

Ciche klawisze

Zastosowano w niej niskoprofilowe przełączniki membranowe, co pozbawiło klawisze głośnych kliknięć, typowych dla klawiatury mechanicznej. Dzięki temu Ornata V3X pracuje bardzo cicho i miękko. Niski profil klawisza oznacza, że jest on krótszy, niższy i jego reakcja jest tym samym szybsza. Same nakładki klawiszy są bardziej wytrzymałe od swoich odpowiedników, dzięki specjalnej powłoce ochronnej UV, która zabezpiecza je przed wytarciem, spowodowanym częstym i intensywnym używaniem. Wracając krótko do komfortu, V3X posiada ergonomiczną podkładkę pod nadgarstki. Została ona dopasowana do niskiego profilu obudowy w taki sposób, żeby nasze nadgarstki spoczywały na tej samej wysokości co klawiatura. Dzięki temu mamy dostęp do wszystkich klawiszy, bez odrywania nadgarstków z nakładki.

Gamingowy look

Nieodłącznym elementem produktów Razer jest podświetlenie Razer Chroma™ RGB. Jest to cały ekosystem różnych akcesoriów, który łączy jedna aplikacja do zarządzania oświetleniem, Razer Synapse. Oferuje ona 16,8 mln kolorów i paletę efektów do wyboru we wszystkich swoich sprzętach. Daje to nam nieograniczone możliwości personalizacji wyświetlanych kolorów i efektów na klawiaturze.

Przeczytaj też: Logitech G715 Aurora – mechaniczna klawiatura gamingowa dla niej | CoNowego.pl

Podsumujmy

Razer Chroma Ornata V3X to przewodowa klawiatura dla graczy, o bardzo niskim i wygodnym profilu, podkładce na nadgarstki, z cichymi przełącznikami membranowymi oraz kultowym podświetleniem Razer Synapse. Klawisze mają solidną konstrukcję i potrafią wytrzymać mocne i długotrwałe sesje. Dodatkowo V3X jest odpowiednio zabezpieczone na niewielkie, przypadkowe zalania płynami. Ale najważniejsze jest to, że kosztuje jedynie 199 zł, a to jest prawdziwy prezent dla graczy.