Logitech G715 Aurora – mechaniczna klawiatura gamingowa dla niej

Różowa, biała czy oliwkowa? Logitech stworzył klawisze dla dziewczyn, które są dostępne w trzech kolorach. Sprawdzamy po męsku czy faktycznie nadają się do grania.

Producenci akcesoriów dla graczy posunęli się o level wyżej i coraz częściej kierują swoje produkty do dziewczyn. Najczęściej świadczy o tym sama kolorystyka, ale w przypadku myszek jest to też kwestia rozmiaru. Jednym z pionierów była firma Razer, która zaprezentowała światu różowe słuchawki. Logitech z kolei przygotował pełen zestaw peryferiów kierowany właśnie do żeńskiej części graczy. Dziś zajmiemy się klawiaturą z bardzo pomysłową chmurką jako podkładką pod nadgarstki.

Unboxing

Nie często pisze się o wrażeniach z rozpakowania testowanych urządzeń, ale tym razem warto. Klawiatura Logitech G715 została bowiem pięknie zapakowana w papier prezentowy. W opakowaniu na próżno szukać foli, bo całość składa się z przyjaznych dla środowiska papierowych elementów. Gdy otwieramy pudełko, wyjmujemy starannie zapakowaną klawiaturę. Cały proces unboxingu przypomina rozpakowanie prezentu. Oprócz samych klawiszy w opakowaniu znajdziemy podkładkę pod nadgarstki w zupełnie szalonym kształcie obłoczka. Z rzeczy standardowych jest też kabelek USB-A/USB-C, a z niestandardowych przejściówka z USB-C na USB-A oraz naklejka z logo producenta.

Do wyboru, do koloru

Logitech G715 z kolekcji Aurora, to bezprzewodowa/przewodowa klawiatura gamingowa, wyposażona w oświetlenie RGB i przełączniki mechaniczne GX, które są dostępne w trzech wersjach. Linear są cichy i mają niewielkie tarcie, Tactile z większym oporem dotyku oraz Clicky – głośne z charakterystycznym gamingowym dźwiękiem. Klawisze występują tylko w kolorze białym, ale można zmienić ich wygląd dokupując nakładkę (cena: 85 zł) w kolorze różowym lub oliwkowym. To jednak nie koniec możliwości zmian. Możemy też dokupić kolorowe nakładki na klawisze (cena: 169 zł) i tym samym całkowicie zmienić jej wygląd. Myślę, że dziewczyny ucieszą się z takiego rozwiązania.

Przeczytaj też: Klawiatura Logitech MK470 SLIM – niedrogi zestaw bezprzewodowy | CoNowego.pl

Biała dama

Klawiatura jest wykonana z matowego, białego plastiku o dobrej jakości, który jest miły w dotyku i nie trzeszczy przy napięciach. Na rogach jest zaokrąglona i pozbawiona ostrych krawędzi. Dookoła klawiatury wkomponowano w obudowę podświetlany pasek LED. W zestawie dostajemy przewód, który możemy podpiąć do komputera na stałe, albo używać go jedynie do ładowania akumulatorów. Oprócz standardowych przycisków w górnej części znajdują się dodatkowe klawisze funkcyjne oraz belka do sterowania głośnością. Od spodu znajduje się kieszonka na odbiornik Lightspeed oraz dwie, rozkładane długości nóżek.

Z kabelkiem i bez

Logitech G715 możemy podłączyć do komputera na trzy sposoby. Pierwszy to przy pomocy przewodu, drugi przy pomocy Bluetooth, a trzeci przy pomocy odbiornika LightSpeed, który gwarantuje szybką i responsywną gamingową przepustowość. Opcja bezprzewodowa daje dużo wolności i wygląda też dużo lepiej bez kabli, ale akumulator wystarczy na ok. 24 godziny pracy.

Przeczytaj też: ROG Strix Flare II Animate – więcej niż klawiatura dla graczy (conowego.pl)

Z chmurką czy bez

Kolejnym ukłonem w kierunku dziewczyn jest podkładka pod nadgarstki. Mega fajny pomysł, uważam, że firmie Logitech należą się duże brawa za tak niestandardowe podejście do tematu. Podkładka została bowiem zaprojektowana na wzór białej, delikatnej chmurki. Już sam fakt, że leży obok klawiatury sprawia, że Logitech G715 wygląda lekko i niesamowicie.

Gaming ful opcja

Jednak sam wygląd to nie wszystko, a tak się składa, że Logitech G715 to pełnoprawna, mechaniczna klawiatura gamingowa. Dostępna jest w trzech wersjach z różnymi przełącznikami GX, które charakteryzują się dużą odpornością na nacisk. Przyciski są podświetlane i można je dowolnie personalizować przy pomocy apki na PC Logitech G Hub. Skok przycisków jest dużo niższy od standardowych klawiatur mechanicznych, dzięki temu zyskujemy szybszą responsywność, bo czas reakcji znacznie się skraca.

Podsumujmy

Logitech G715 to gamingowa, mechaniczna i bezprzewodowa klawiatura z podświetlaniem LED stworzona dla dziewczyn. Jest nieduża i zajmuje dzięki temu mniej miejsca na biurku. Jej wymiary to: długość: 370,6 mm, szerokość: 157 mm, wysokość: 37,2 mm i masa: 976 g. Otrzymała podkładkę pod nadgarstki w kształcie białej chmurki i ma dość duże możliwości personalizacji.  Dodatkowe klawisze funkcyjne, pozwalają na szybką regulację głośności lub zmiany natężenia oświetlenia. Dzięki dodatkowym nakładkom kolorystycznym łatwiej wpasuje się w nasz gamingowy setup. Cena: 879 zł

ZaletyWady
Kompaktowy designBrak uniwersalnej, czarnej wersji kolorystycznej
Mechaniczne przełączniki
Opcja bezprzewodowa
Praktyczne dodatkowe przyciski
Możliwość personalizacji
Podświetlenie LED